کد خبر:217153
پ
کارگزاری‌های جدید
مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس:

پیش‌نویس دستور العمل صدور مجوز کارگزاری‌های جدید تدوین شد

مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس از تدوین پیش‌نویس دستور العمل صدور مجوز کارگزاری‌های جدید خبر داد.

مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس از تدوین پیش‌نویس دستور العمل صدور مجوز کارگزاری‌های جدید خبر داد.

 

*** تدوین پیش‌نویس دستور العمل صدور مجوز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد عطایی ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت:

بر اساس مصوبه سی و نهمین جلسه هیئت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوز های کسب و کار، مقرر شد تا سازمان بورس و اوراق بهادار دستورالعمل صدور مجوز تاسیس و فعالیت کارگزاری های جدید را تنظیم کند.

 

وی با بیان اینکه هم اکنون این پیش نویس در بخش قوانین و مقررات تارنمای سازمان بورس به آدرس www.seo.ir قابل مشاهده است، افزود:

هرچند در این پیش نویس تمامی شرایط تخصصی و حرفه ای مربوط به کسب و کار تاسیس کارگزاری و مسایل زیرساختی، فنی و نظارتی مورد توجه قرار گرفته، اما دستور العمل مورد اشاره فعلاً در قالب پیش نویس پیشنهادی تدوین شده و کارشناسان و صاحب نظران می توانند نظرات خود را در این زمینه به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کنند.

 

عطایی با تاکید بر اینکه امروز بازار سرمایه نیازمند کارگزاری‌های بزرگ است، گفت:

کارگزاری های جدید باید از زیر ساخت های فنی توسعه یافته و توان تخصصی بالا در حوزه آی تی برخوردار باشند و دستورالعمل فوق نیز بر همین اساس احصا شد.

 

*** توجه به OMS و بک آفیس‌های کارگزاری‌های جدید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس در پایان با تاکید بر اینکه محور برآورد سرمایه، ابعاد فنی و زیر ساختی است، اظهار داشت:

در این دستورالعمل، به OMS و بک آفیس‌های اختصاصی کارگزاری‌ها توجه ویژه‌ای شده و بخش عمده‌ای از سرمایه پیشنهادی برای تاسیس کارگزاری، به این امر اختصاص دارد.

بررسی پیش نویس دستورالعمل صدور مجوز برای فعالیت کارگزاری های جدید در دستور کار کمیته تدوین مقررات سازمان بورس قرار گرفته و پس از جمع بندی نهایی، باید به تایید هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار نیز برسد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول