کد خبر:217228
پ
کلامی
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت:

سقف صادرات ماهانه تخم مرغ ۵ هزار تن است/ قیمت هر کیلو تخم مرغ فله برای مصرف کننده

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت ضمن اعلام قیمت هر کیلو تخم مرغ فله برای مصرف کننده، سقف صادرات ماهانه تخم مرغ را ۵ هزار تن اعلام کرد.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت ضمن اعلام قیمت هر کیلو تخم مرغ فله برای مصرف کننده، سقف صادرات ماهانه تخم مرغ را ۵ هزار تن اعلام کرد.

 

*** حداکثر قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ فله 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا کلامی در حاشیه ستاد تنظیم بازار با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

حداکثر قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ فله برای مصرف کننده ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان تصویب شد که با توجه به وزن، نرخ شانه نیز تعیین خواهد شد.
جلسه امروز کارگروه تنظیم بازار با اولویت توجه به مشکلات بخش تولید تخم‌مرغ و ضرورت اهتمام جدی به حفظ معیشت مردم عزیز کشورمان برگزار شد.
پیشتر نیز جلسه ای با تولیدکنندگان مرغ تخمگذار برگزار کردیم و به بررسی مهمترین مسایل و دغدغه های آنها پرداختیم و برای استمرار تولید آنها تصمیمات جلسه مذکور در جلسه امروز تنظیم بازار مورد تصویب قرار گرفت.
 
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت در ادامه اضافه کرد:
با توجه به درخواست تولیدکنندگان و حمایت از تولید تخم مرغ، نرخ هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری ها با قیمت ۱۲ هزار تومان مصوب شد.
 
 

*** بسته‌بندی تخم مرغ

 
 
کلامی در ادامه بیان کرد: 
سازمان حمایت باید برای تخم مرغ بسته بندی در بسته های اقتصادی تعیین نرخ کند که ملاک عرضه خواهد بود.
 
سخنگوی ستاد تنظیم بازار همچنین در خصوص عرضه تخم مرغ با بسته بندی های لوکس نیز تاکید کرد:
در این مقطع زمانی که دولت برای یک کالای اساسی مانند تخم مرغ یارانه می پردازد، عرضه این کالا با بسته بندی های لوکس و هزینه های غیرمتعارف شاخص قیمت را در بازار بالا می‌برد و اجحاف به حقوق مصرف کننده می باشد.
 
 

*** سقف صادرات تخم مرغ 

 
 
کلامی همچنین اعلام کرد:
برای اینکه افزایش و نوسانات نرخ ارز تاثیر منفی در قیمت داخلی نداشته باشد، سقف صادرات تخم مرغ را ماهانه ۵ هزار تن تعیین کردیم که مجوز صادراتی در سقف ۵ هزار تن با مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی و تشکل تولیدی ذیربط خواهد بود.
 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت در پایان با بیان اینکه ارزش صادراتی پایه تخم مرغ در گمرکات تعیین می شود، اظهار داشت:
برای مهرماه با توجه به مصوبه ستاد تنظیم بازار ۲۵۰۰ تومان برای عوارض در نظر گرفته شده است و گمرک از ابتدای مهرماه باید این عوارض را از صادرکننده دریافت کند.
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول