کد خبر:217204
پ
بیژن زنگنه
ویزر نفت:

افزایش قیمت گازوییل را برای صدمین بار تکذیب می‌کنم

وزیر نفت، افزایش قیمت گازوییل را برای صدمین بار تکذیب کرد.

وزیر نفت، افزایش قیمت گازوییل را برای صدمین بار تکذیب کرد.

 

*** انعقاد قرارداد مرکز پژوهشی و دانشگاه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بیژن زنگنه در حاشیه مراسم امضای ۱۳ قرارداد پزوهشی با دانشگاه‌های کشور در جمع خبرنگاران،  اظهار داشت:

اکنون این افتخار را داشتیم که ۱۳ قرارداد با مرکز پژوهشی و دانشگاه امضا کردیم که موضوع آن افزایش بازیافت از میادین نفت و گاز بود.

ارزش این قراردادها هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است، پیش از این نیز ۹ قرارداد با دانشگاه‌ها امضا کردیم و اکنون نزدیک ۵۰ درصد از ذخایر نفتی کشور تحت پوشش این پژوهش‌ها قراردارد و صدها دانشجو و استاد کار می‌کنند و صدها مقاله استخراج می‌شود.

با اینکار مسئولیت افزایش بازیافت میدان‌ها را به صورت تخصصی به دانشگاه‌ها واگذار کردیم و پیوند ناگسستنی بین دانشگاه و صنعت شکل گرفت.

ارزش افزایش ظرفیت دانشگاه‌ها کمتر از ارزش نفت تولیدی در این میادین نیست.

 

*** تکذیب افزایش قیمت گازوییل

 

وی پیرامون شایعه بررسی افزایش قیمت گازوییل در دولت، تصریح کرد:

برای صدمین بار افزایش قیمت گازوییل تکذیب می‌شود.

یک درصد افزایش ضریب بازیافت از ۷۵۰ میلیارد بشکه نفت در جای ایران، برابر با ۷.۵ میلیارد بشکه است که با قیمت ۴۰ دلاری نفت ۳۰۰ میلیارد دلار درآمد اضافه برای کشور به همراه دارد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر نفت در پایان با تاکید بر دستور فوری برای تامین گاز مایع مورد نیاز استان سیستان و بلوچستان نیز گفت:

گاز مایع در سیستان و بلوچستان متاسفانه به دست مردم نمی‌رسد از همین رو دستور دادم تا مقدار حمل گاز مایع به این استان اضافه شده و به سرعت حل شود، راه حل بلند مدت هم داریم که تا چند روز آینده حل خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول