کد خبر:216935
پ
Untitled-1
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رشد بیش از ۱۸ درصدی تولید خودروی سواری/ رشد ۴۲٫۵ درصدی تولید لوازم خانگی

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت طی گزارشی از رشد ۴۲٫۵ درصدی تولید لوازم خانگی و رشد بیش از ۱۸ درصدی تولید خودروی سواری در ۵ ماه نخست سال ۹۹ خبر داد.

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت طی گزارشی از رشد ۴۲٫۵ درصدی تولید لوازم خانگی و رشد بیش از ۱۸ درصدی تولید خودروی سواری در ۵ ماه نخست سال ۹۹ خبر داد.

 

*** افزایش تولید لوازم خانگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس این گزارش تولید محصولات پتروشیمی در ۵ ماهه سال جاری  ۲۵٫۱۸ میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۶٫۳ درصدی داشته است.

بررسی آمار تولید محصولات منتخب صنعتی و معدنی در پنج ماهه سال ۹۹ نشان می‌دهد که‌تولید لوازم خانگی نیز با افزایش ۴۲٫۵ درصدی مواجه بوده است و در ۵ ماهه سال ۹۹ نیز بیش از یک میلیون و ۵۲۳ هزار دستگاه لوازم خانگی‌تولید شد.

بر اساس این آمار همچنین‌تولید شمش آلومینیوم خالص ۱۶۰٫۷ هزار تن بوده است که افزایش ۴۹٫۷ درصدی داشته و تولید فولاد خام ۱۱٫۴ میلیون تن بوده که افزایش ۸ درصدی داشته است.

از سوی دیگر در ۵ ماه سال جاری بیش از ۳۴۴ هزار دستگاه انواع خودروی سواری‌تولید شد که افزایش ۱۸٫۴ درصدی را ثبت نموده است.

در این مدت ۲۹٫۵ میلیون تن سیمان‌تولید شده است که نشان از رشد ۱۴٫۸ درصدی در بخش‌تولید سیمان است.

 

*** تولید خودروی سواری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، خودروسازان سال ۹۸ در مجموع ۹۲۷ هزار و ۱۹۷ دستگاه خودرو تولید کردند که سهم شرکت‌های تولیدکننده خودروهای سواری از این تعداد ۸۵۵ هزار دستگاه و سهم شرکت‌های فعال در حوزه‌تولید خودروهای تجاری سبک و سنگین ۷۲ هزار و ۱۹۷ دستگاه بود.

بر اساس اظهارات زرندی، تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۹۹ از سوی سیاست‌گذار خودرو هدف‌گذاری شده است.

به گفته کارشناسان، صنعت خودرو با دارا بودن بیش از سه درصد سهم در تولید ناخالص ملی کشور، همچنین سهم ۱۸ تا ۲۰ درصدی در بخش صنعت و سهم ۱۲ درصدی اشتغال بخش صنعتی کشور، از جایگاه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ویژه‌ای برخوردار بوده و سهم و نقش مناسبی در اقتصاد کشور دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 20 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول