کد خبر:217239
پ
زادبوم
رییس سازمان توسعه تجارت:

بازگشت بیش از ۱٫۵ میلیارد یورو ارز صادراتی در یک ماه

رییس سازمان توسعه تجارت از بازگشت بیش از ۱٫۵ میلیارد یورو ارز صادراتی در یک ماه خبر داد.

رییس سازمان توسعه تجارت از بازگشت بیش از ۱٫۵ میلیارد یورو ارز صادراتی در یک ماه خبر داد.

 

*** ارز صادراتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمید زادبوم با اشاره به تسریع در روند بازگشت ارز حاصل از صادرات، اظهار داشت:

بر اساس آمار و اطلاعات موجود و با تلاش‌های ارکان وزارت صمت از جمله سازمان توسعه تجارت ایران، بیش از ۱.۵ میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات در بازه زمانی ۳۱ تیرماه تا ۳۱ مرداد ماه به چرخه اقتصادی کشور بازگشته است.

سازمان توسعه تجارت ایران با تشکیل کارگروه اقدام ارزی و کمیته پایش رفتار تجاری و با استفاده از ابزارهای تشویقی خود و همچنین برگزاری جلسات متعدد با صادرکنندگان در تهران و مراکز استان‌ها بازگشت ارز حاصل از صادرات را تسریع کرده است.
 
 
وی دیدگاه‌های برخی از فعالان بخش خصوصی را ناشی از اطلاعات ناقص و بعضاً غیرکارشناسانه دانست و از آنان خواست انتقادات سازنده خود را با هدف کمک به توسعه صادرات غیر نفتی کشور ارائه کنند.
 
 
*** تسریع در بازگشت ارز صادراتی
 
 
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه افزود:
تسریع در روند بازگشت ارز صادراتی نتیجه سیاست‌های کارشناسی سازمان توسعه تجارت ایران و همکاری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، اتاق تعاون و اتاق اصناف بوده و اقدامات سازنده‌ای در این راستا صورت گرفته است که به گواهی اکثریت قریب به اتفاق جامعه صادرکنندگان در طول سال‌های اخیر بی‌سابقه است.
 
زادبوم، رویکرد اصلی سازمان توسعه تجارت ایران را کار و تلاش در جهت انجام وظایف محوله در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت:
فرایند صادرات حاصل تلاش جمعی صادرکنندگان، دستگاه‌های مسئول دولتی و خصوصی، تشکل‌های اثرگذار از جمله اتاق تعاون و اتاق اصناف و رسانه‌ها است و هم‌افزایی این سه رکن، اتفاقات ارزشمندی را رقم زده است.
 
 
وی با اشاره به اینکه سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان‌های صمت استان‌ها به عنوان خانه صادرکنندگان قلمداد می‌شود، از تلاش‌های بی‌وقفه همکاران سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها که در شرایط فعلی و با وجود تشدید شیوع ویروس کرونا به صورت جهادی در این مسیر گام می‌بردارند، تقدیر کرد.
 
 

***  هفته دفاع مقدس

 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در پایان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، فعالان دولتی و خصوصی حوزه تجارت خارجی را رزمندگان جنگ اقتصادی توصیف کرد و فعالیت‌های سازنده آنان را ستود.
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول