کد خبر:216895
پ
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

امضای دو قرارداد سرمایه‌گذاری توسط ایمپاسکو

قرارداد انجام سرمایه‌گذاری به منظور احداث کارخانه تولید پترولیوم کک و نیز احداث کارخانه تولید سدیم سیانید در ۵ ماهه سال ۹۹ توسط ایمپاسکو با سرمایه‌گذار منعقد شده است.

قرارداد انجام سرمایه‌گذاری به منظور احداث کارخانه تولید پترولیوم کک و نیز احداث کارخانه تولید سدیم سیانید در ۵ ماهه سال ۹۹ توسط ایمپاسکو با سرمایه‌گذار منعقد شده است.

 

*** امضای دو قرارداد سرمایه‌گذاری توسط ایمپاسکو 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ‌ایمپاسکو قرارداد انجام سرمایه‌گذاری به منظور احداث کارخانه تولید پترولیوم کک با ظرفیت تولید سالانه ۴۰ هزار تن در منطقه آزاد اروند با هزینه‌ای بالغ بر ۱۶ هزار میلیارد ریال در مرداد ماه سال ۹۹ با بخش خصوصی منعقد نمود.

همچنین قرارداد احداث کارخانه تولید سدیم سیانید با تضمین خرید سالیانه ۱۵۰۰ تن سدیم سیانید قرصی با خلوص حداقل ۹۸ درصد با میزان هزینه سرمایه‌گذاری ۱۸۰۰ میلیارد ریال توسط به وسیله ایمپاسکو با سرمایه‌گذار بخش خصوصی بسته شد.

ایمپاسکو در سال ۹۳ اقدام به تدوین و پیاده سازی استراتژی‌ها و سیاست‌های اجرایی جدید کرد و با هدف تهیه و تولید انواع مواد معدنی مورد نیاز کشور و توسعه پایدار بخش معدن در مناطق کمتر توسعه یافته و جهت استفاده از توان بخش خصوصی، برون سپاری مدیریت و راهبری مجتمع‌های تابعه خود را به فعالان و سرمایه‌گذاران بخش، هدف گذاری کرد و در همین راستا مجتمع‌های فروکروم جغتای، نفلین سینیت کلیبر، سرب نخلک، فسفات اسفوردی، سنگ آهن جلال آباد، سنگ آهن گل گهر، کک سازی زرند، پتاس خور و بیابانک و سنگ آهن سیرجان در قالب قراردادهای بلند مدت به فعالان و سرمایه‌گذاران واگذار کرد.

 

*** افزایش میزان حفاری در معدن طلای هیرد

 

در ۵ ماهه اول سال ۹۹، بالغ بر ۳ هزار متر حفاری در معدن طلای هیرد صورت گرفته، این در حالی است که این رقم در مدت مشابه سال ۹۸ تنها ۹۶۲ متر بوده است.

از ابتدای سال جاری ۷۵۰۰ تن ماده معدنی در تارگت سه معدن طلای هیرد توسط سرمایه‌گذار (شرکت بین‌المللی آباد راهان پارس) استخراج شده است.

تهیه طرح سه ساله استخراج معدن طلای هیرد، احداث و تجهیز آزمایشگاه واحد فرآوری، تهیه نقشه‌های اجرایی و ساخت فونداسیون‌های کارخانه، اجرای عملیات خاکی مربوط به سد باطله از دیگر اقدامات انجام شده توسط سرمایه‌گذار طی ۵ ماهه نخست سال ۹۹ بوده است.

همچنین در این مدت حدود ۱۲ هزار تن کانسنگ روی از معدن روی ملوند استخراج شده است.

این گزارش حاکی است در راستای احیاء و فعالسازی معادن غیرفعال در حوزه خراسان جنوبی با بررسی‌های انجام شده مقرر شد در گام اول در حوزه مواد معدنی مس، کرومیت، آهن و منیزیت جلساتی با حضور مدیران و کارشناسان سازمان صنعت استان، نمایندگان ایمپاسکو و بهره‌برداران معادن این حوزه‌ها برگزار شود و پس از بررسی مسائل و مشکلات پیش رو متناسب با شرایط کار، بسته‌های سرمایه‌گذاری تهیه و فعالسازی معادن مذکور عملیاتی شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول