کد خبر:217265
پ
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

اجرای گشت مشترک بازرسی برای قیمت فروش ماسک در داروخانه‌ها

سازمان حمایت اعلام کرد که گشت مشترک با سازمان غذا و دارو، برای کنترل عرضه و قیمت ماسک و اقلام ضدعفونی کننده انجام می‌شود.

سازمان حمایت اعلام کرد که گشت مشترک با سازمان غذا و دارو، برای کنترل عرضه و قیمت ماسک و اقلام ضدعفونی کننده انجام می‌شود.

 

*** بازرسی مشترک از داروخانه‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، هدف از گشت مشترک که در آن بازرسان سازمان‌های صنعت با همراهی دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان حمایت از داروخانه‌ها و مراکز درمانی سراسر کشور حضور دارند، کنترل و نظارت برای بررسی قیمت فروش‌ماسک و اقلام ضدعفونی کننده در داروخانه‌ها است.

بر اساس مصوبات ستاد لجستیک مقابله با کرونا مقرر شده روزانه ۲ میلیون‌ماسک به داروخانه‌ها برای قرار دادن در اختیار مصرف‌کنندگان به قیمت حداکثر یک هزار و ۳۰۰ تومان عرضه شود و به همین میزان نیز ماسک سه لایه به مراکز درمانی تحویل داده شود و تمام داروخانه‌ها مکلف هستند تا نسبت به تأمین نیازهای مردم به نرخ مصوب اقدام کنند.

نظارت بر فرآیند تامین و توزیع کالا در مراکز درمانی از وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و سازمان حمایت در راستای ساماندهی مناسب بازار و توزیع‌ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در این بازرسی مشترک شرکت داشته و تشدید بازرسی‌های مشترک این سازمان و دیگر دستگاه‌های نظارتی به صورت مستمر ادامه خواهد داشت و با متخلفان احتمالی که از فروش کالا امتناع و یا تخلفاتی مانند گرانفروشی، کم فروشی، احتکار داشته باشند، برخورد قانونی اعمال می‌شود.

 

*** تولید ۱۱ میلیون ماسک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس آمارهای رسمی اعلام شده از زمان شیوع ویروس کرونا با تلاش واحدهای تولیدی و گروه‌های جهادی روزانه ۱۱ میلیون عدد ماسک در کشور تولید می‌شود که در استان تهران روزانه ۵۲۰ هزار عدد ماسک صنعتی، ۱.۵ میلیون عدد ماسک کارگاهی و هفت هزار عدد ماسک N۹۵ با مجموع بیش از دو میلیون عدد انواع‌ماسک تولید می‌شود.

همچنین بیش از ۱۸ میلیون عدد ماسک در کشور دپو شده و ظرفیت تولید انواع‌ماسک به بیش از ۲۲ میلیون عدد در روز رسیده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول