کد خبر:216627
پ
تفاهم نامه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تامین اجتماعی

وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تامین اجتماعی در زمینه کسورات مستمری‌بگیران وزارت جهاد کشاورزی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تامین اجتماعی در زمینه کسورات مستمری‌بگیران وزارت جهاد کشاورزی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

 

*** امضای تفاهم‌نامه سازمان تامین اجتماعی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بخشی از این تفاهم‌نامه که به امضای شاهرخ شجری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی و مصطفی سالاری رئیس سازمان تامین اجتماعی رسیده است، مقرر شد سازمان تامین اجتماعی نسبت به طراحی سامانه‌ای برای درج اطلاعات مستمری بگیران شامل شماره مستمری، شماره بیمه، کد ملی، کد شعبه، تاریخ تولد به انضمام مبلغ اقدام کند و اطلاعات مستمری بگیران توسط وزارت جهاد کشاورزی و حداکثر تا ۱۰ مهرماه در سامانه یاد شده بارگذاری شود.

 

*** پرداخت وام کم بهره به مستمری بگیران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، چندی پیش مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی، بیان داشت:

بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که میان صندوق و بانک صادرات ایران منعقد شده، تسهیلات ۳ میلیون تومانی به مستمری‌بگیران واجد شرایط پرداخت می‌شود که بازپرداخت این وام ۳۶ ماهه است و از محل اعتبارات صندوق نزد بانک صادرات، به مستمری‌ بگیران صندوق اختصاص می‌یابد.

 

علی شیرکانی در ادامه افزود:

با توجه به اینکه صندوق برای نخستین بار نسبت به پرداخت تسهیلات به مستمری ‌بگیران خود اقدام کرده، اولویت پرداخت تسهیلات در این مرحله با افرادی است که سنوات مستمری‌ بگیری بیشتری دارند.

ویژگی این تسهیلات، پرداخت راحت و بدون ضامن است چرا که روستائیان و عشایر عزیز در اغلب موارد امکان دسترسی به تسهیلات بانکی را به دلیل نداشتن ضامن ندارند، بنابراین فرایند اعطای این تسهیلات به گونه‌ای طراحی شده که پرداخت آن به راحتی و بدون ضامن باشد.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول