کد خبر:216791
پ
حاتم شاکرمی
معاون روابط کار وزیر تعاون:

کاهش میزان دادخواست‌های کارگری مربوط به حقوق معوقه

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کاهش ۱.۱۹ درصدی میزان دادخواست‌های کارگری مربوط به حقوق معوقه خبر داد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کاهش ۱.۱۹ درصدی میزان دادخواست‌های کارگری مربوط به حقوق معوقه خبر داد.

 

*** کاهش شکایات کارگری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حاتم شاکرمی با اشاره به آمار شکایات کارگری در سه سال گذشته، اظهار داشت:

تعداد کل دادخواست‌های واصله در سال ۱۳۹۶، ۲۹۱ هزار و ۵۱۹ مورد بوده که در سال ۹۷ به ۳۰۲ هزار و ۱۷ مورد افزایش یافته و در سال ۹۸ نیز نرخ ثابتی داشته و معادل ۳۰۲ هزار و ۸۶۰ مورد بوده است.

شکایات واصله از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷ فقط ۳.۴ درصد رشد داشته است.

 

وی با بیان اینکه شکایات کارگری کاهش داشته است، افزود:

در سال ۹۸، شکایات کارگری صرفا ۰.۲۷ درصد رشد داشته است.

 

*** شکایات کارگری بر پایه حقوق معوقه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون روابط کار وزارت تعاون در پایان با اشاره به تعداد دادخواست‌های واصله با موضوع حقوق معوقه، تصریح کرد:

شکایات کارگری بر پایه حقوق معوقه در سال ۹۶ برابر با ۱۰۸ هزار و ۸۹۷ مورد بوده که در سال ۹۷ با رشد ۲۴ درصدی به ۱۴۵ هزار و ۳۱ مورد رسیده بود، اما در سال ۹۸ با کاهش ۲۲ درصدی به ۱۱۸ هزار و ۶۷۲ مورد کاهش یافته است.

 از سوی دیگر نسبت دادخواست‌های واصله با موضوع حقوق معوقه در سال ۱۳۹۶ به تعداد بیمه‌شدگان اجباری سازمان تأمین اجتماعی در همان سال که برابر با ۹میلیون‌و ۶۰۸ هزارو ۲۰ نفر بوده، ۱.۱۳ درصد است.

این میزان در سال ۹۷ به ۱.۵ درصد افزایش یافت و در سال ۱۳۹۸ با توجه به افزایش تعداد بیمه‌شدگان اجباری سازمان تأمین اجتماعی به ۹ میلیون ‌و ۹۲۶ هزار و ۲۶۷ نفر و تعداد دادخواست‌های واصله با موضوع حقوق معوقه، ۱.۱۹ درصد کاهش یافت.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول