کد خبر:216377
پ
سعید زرندی
معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت:

پرداخت ۵۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بیش از ۱۷۰۰ واحد صنعتی و معدنی

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت از پرداخت حدود ۵۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بیش از ۱۷۰۰ واحد صنعتی و معدنی در ۵ ماهه سال ۹۹ خبر داد.

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت از پرداخت حدود ۵۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بیش از ۱۷۰۰ واحد صنعتی و معدنی در ۵ ماهه سال ۹۹ خبر داد.

 

*** پرداخت تسهیلات 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید زرندی در خصوص پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی و معدنی، اعلام کرد:

تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش‌های مختلف در ۴ ماهه اول سال ۹۹ را حدود ۳۱ درصد است.

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان پیرامون تعداد واحدهای صنعتی مشمول تامین مالی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت:

مجموعاً ۱۷۱۵ واحد است که در قالب تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) و در قالب پروژه رونق تولید در ۵ ماهه اول سال ۹۹ تسهیلات دریافت نموده‌اند.

 

*** میزان تسهیلات اعطایی به بخش بازرگانی

 

وی در ادامه بیان داشت:

در ۴ ماهه اول سال ۹۹، از مجموع ۳ هزار ۶۶۴ میلیارد ریال تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش‌های مختلف اقتصادی کشور، حدود یک هزار و ۱۶۴ میلیارد ریال تسهیلات به بخش صنعت و معدن اختصاص یافته است.

در این گزارش میزان تسهیلات اعطایی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش بازرگانی ۷۴۱ میلیارد ریال اعلام شده که حدود ۲۰ درصد از مجموع تسهیلات پرداختی است.

 

*** پروژه رونق تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این مدت، بیش از ۲۷ هزارو ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸ قانون بودجه) به ۴۶۳ واحد پرداخت شده و همچنین در قالب پروژه رونق تولید نیز ۲۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و در مجموع حدود ۵۵ هزار ۱۰۰ میلیارد ریال به ۱۲۵۲ واحد تسهیلات ارائه شده است.

بر اساس این گزارش و در قالب تسهیلات برنامه تولید و اشتغال(تبصره ۱۸)، از ابتدای اسفند ماه ۹۷ تا پایان مرداد ۹۹، مبلغ ۵۹ هزار و ۹۷۴ میلیارد ریال تسهیلات به ۱۰۴۰ واحد پرداخت شده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول