کد خبر:216379
پ
بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

نقل و انتقال سهام در بورس چگونه انجام می‌شود؟

بر اساس قانون برای نقل و انتقال سهام می‌توان به دو روش اقدام کرد.

بر اساس قانون برای نقل و انتقال سهام می‌توان به دو روش اقدام کرد.

 

*** نقل و انتقال سهام

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، به طور کلی نقل و انتقال سهام با نام یا بی‌نام انجام می‌شود که برای انتقال سهام با نام باید این کار در دفتر ثبت سهام شرکت به ثبت برسد و انتقال دهنده یا نماینده او دفتر را امضاء کند.

اگر تمام مبلغ اسمی سهام تادیه نشده باشد، نشانی کامل منتقل الیه نیز در دفتر ثبت سهام شرکت درج می‌شود و به امضاء منتقل الیه یا نماینده او می‌رسد، البته بر اساس ماده ۴۰ لایحه اصلاحی قانون تجارت هرگونه تغییر بعدی نیز باید به همین ترتیب به اطلاع شرکت برسد.

اگر انتقال بدون رعایت این شرایط باشد فاقد اعتبار است و باید توجه داشته باشید که این انتقال در رابطه با انتقال‌دهنده و منتقل الیه آثار مخصوص به خود را دارد، اما اگر نقل و انتقال‌سهام بی نام باشد، این سهام به صورت سند در وجه حامل است و نقل و انتقال آن به صرف قبض و اقباض صورت می‌گیرد و نیاز به تشریفات خاصی ندارد.

 

*** واگذاری سهام عدالت وارث

 

مدیر برنامه‌ریزی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی  چندی پیش درباره آخرین اقدامات واگذاری سهام عدالت اموات، اظهار داشت:

بخشی از اقدامات، فراهم شدن زیرساخت‌ها برای واگذاری الکترونیک این سهام به وراث است و بخشی دیگر، پیوستن دو سازمان، دستگاه قوه قضاییه و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به همدیگر است.

 

محمدجواد فرهانیان در ادامه افزود:

البته عمده اقدامات زیرساختی انجام شده، اما پیوستن دو دستگاه به یکدیگر، زمان‌بر است، نمی‌خواهیم مردم را در وضعیت اضطرار قرار دهیم و پیشنهاد ما به همه مردم این است تا فراهم شدن زیرساخت‌ها، اقدامات مربوط به انحصار وراثت را انجام دهند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر برنامه‌ریزی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در پایان خاطرنشان کرد:

طبق مصوبات، مالیات سهام ‌عدالت وراث هم بخشیده شده است.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول