کد خبر:216597
پ
پاشایی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

رد پای دولت در بازارهای مسکن ، سکه و ارز محسوس است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است، وقتی رد پای دولت در بازارهای مسکن، سکه و ارز دیده می‌شود، انتظار مردم برای حرکت نقدینگی به سمت تولید محقق نمی‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است، وقتی رد پای دولت در بازارهای مسکن، سکه و ارز دیده می‌شود، انتظار مردم برای حرکت نقدینگی به سمت تولید محقق نمی‌شود.

 

*** رفتارهای دولت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معصومه پاشایی بهرام در جلسه علنی مجلس در تذکر شفاهی خود، اظهار داشت:

رفتارها و واکنش‌های دولت نسبت به مسائل داخلی و خارجی در حوزه‌های مختلف، مردم را به این باور رسانده که دولت نسبت به شرایط زندگی مردم بی تفاوت شده است.

 

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس در ادامه، افزود:

در این شرایط بحرانی بازار و اوضاع معیشتی مردم ، رئیس‌جمهور عزمی برای معرفی وزیر صنعت ندارد و گاهی شنیده می‌شود به دنبال افراد غیرمتخصص می‌رود، درخواست می‌کنم سریعاً یک وزیر متخصص و آشنا به وزارتخانه معرفی کنید.

 

*** نبود کنترل و نظارت

 

وی در ادامه افزود:

تذکر بعدی در مورد نبود کنترل و نظارت کافی بر شرکت‌ها و موسسات دولتی بانک‌ها و صندوق‌هاست که به جای سرمایه‌گذاری در تولید، به سمت بازار غیر مولد و دلالی رفته اند.

آقای رئیس‌جمهور، وقتی شما خودتان سرمایه‌ها را به سمت تولید نمی‌برید و رد پایتان در بازارهای ملک، مسکن و سکه و ارز دیده می‌شود چطور انتظار دارید مردم نقدینگی به سمت تولید ببرند و در بازار آرامش حاکم شود؟

 

پاشایی با اشاره به مشکلات دولت الکترونیک، بیان کرد:

دولت در اجرای تکالیف مربوط به دولت الکترونیک و تکمیل سامانه‌های موضوع قانون برنامه ششم و تهیه نقشه جامع یکپارچه‌سازی سامانه‌ها در راستای تولید تبادل و پردازش داده‌های اقتصادی سهل‌انگاری و کم‌کاری فاحشی دارد که هر انسان عاقلی فکر می‌کند عمدی در کار است.

 

*** درمان اقتصاد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان،  اظهار داشت:

درمان درد اقتصاد سامانه‌ها است، چرا انجام نمی‌دهید؟ چرا نمی‌خواهید شفافیت در اقتصاد ما حاکم شود و از این بحران داخلی خارج شویم، منافع چه کسی یا کسانی را می‌بینید که از منافع ملی ما با اهمیت‌تر است؟

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول