کد خبر:216584
پ
وزیر جهاد کشاورزی
وزیر جهاد کشاورزی:

خودکفایی در تولید کودهای شیمیایی و فسفاته با حمایت شرکت مس

وزیر جهاد کشاورزی معتقد است با حمایت شرکت مس در تولید کودهای شیمیایی و فسفاته خودکفا می‌شویم.

وزیر جهاد کشاورزی معتقد است با حمایت شرکت مس در تولید کودهای شیمیایی و فسفاته خودکفا می‌شویم.

 

*** خودکفایی در تولید کودهای شیمیایی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کاظم خاوازی با بیان این مطلب، اظهار داشت:

در این زمینه مقرر شد شرکت ملی مس احداث واحدهای تولید کودهای شیمیایی فسفاته SSP، TSP و DAP را در برنامه کاری خود قرار بدهد که این اقدام شرکت ملی مس برای بخش کشاورزی یک کار بسیار با اهمیت است، زیرا کود یکی از آیتم‌های مهم در نهادهای زراعی و باغی هست و با این اقدام ما در تولید این کودها خودکفا می‌شویم.

 

درباره رویکرد شرکت مس در راه‌اندازی واحدهای تولید کود شیمیایی، افزود:

در نتیجه بحث و تبادل نظر مابین وزارت جهاد و صنعت قرار شده است تا شرکت مس به عنوان یکی از شرکت‌های قدیمی و قوی کشور در خصوص یکی از محصولات وزارت جهاد کشاورزی که کودهای فسفاته باشد با وزارت جهاد کشاورزی همکاری کند.

در جریان این همکاری مجموع سرمایه‌گذاری‌ها توسط شرکت ملی مس تامین خواهد شد و وزارت کشاورزی از تامین بخشی از مواد مورد نیاز این کار حمایت می‌کند.

این محصول در تولید کودهای شیمیایی، خوراک دام و اسید فسفریک با گرید خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و مازاد آن نیز در صادرات می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

*** یکی از موارد تفاهم‌نامه 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه خرید تضمین کودهای تولیدی شرکت مس و توزیع آن در میان کشاورزان از دیگر موارد مهم این تفاهم‌نامه است، بیان کرد:

در حال حاضر، بخشی از کودهای فسفاته و شیمیایی مورد نیاز کشور از خارج و بخش دیگر آن در داخل تامین می‌شود ولی این حرکت خوب شرکت ملی مس باعث خواهد شد کشور در تولید این محصول در مدت کوتاهی خودکفا شود.

امکان استفاده از اسید فسفریک تولیدی برای صنایع مختلف از جمله تولید کودهای شیمیایی فسفاته، خوراک دام و طیور و افزودنی‌های مواد غذایی فراهم خواهد شد و در نتیجه در آینده نزدیک شاهد کاهش یا حذف میزان واردات آنها خواهیم بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول