کد خبر:216709
پ
وزارت صنعت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رشد ۴۰ درصدی تعداد جواز تاسیس صادره در سال ۹۹

روابط عمومی وزارت صنعت، تعداد جواز تاسیس صادره در پنج ماهه اول سال ۹۹ را اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰٫۳ درصد رشد داشته است.

روابط عمومی وزارت صنعت، تعداد جواز تاسیس صادره در پنج ماهه اول سال ۹۹ را اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰٫۳ درصد رشد داشته است.

 

*** جواز تاسیس 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) درصد تغییرات شاخص های اصلی صنعت، معدن و تجارت کشور را در پنج ماهه اول سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ را اعلام کرد که بر این مبنا میزان سرمایه‌گذاری پروانه‌های بهره‌برداری صادره ۶۹.۹ درصد افزایش و تعداد جواز تاسیس صادره نیز ۴۰.۳ درصد رشد داشته است.

میزان سرمایه‌گذاری پروانه‌های بهره‌برداری صادره در پنج ماه نخست سال ۹۹ بالغ بر ۳۲۶.۱ میلیارد ریال بوده است که در مقایسه با سال ۹۸ افزایش ۶۹.۹ درصدی در این بخش را نشان می‌دهد.

همچنین میزان اشتغال ثبت شده پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده در این مدت ۴۱ هزار و ۸۵۸ مورد بوده که نشان از افزایش ۳.۷ درصدی این شاخص نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ دارد.

تعداد جواز تاسیس صادر شده در پنج ماهه اول سال ۹۹، ۱۴ هزار و ۸۰۶ فقره اعلام شده که رشد ۴۰.۳ درصدی را نشان می‌دهد.

 

 

*** سرمایه‌گذاری 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پیش‌بینی سرمایه‌گذاری جوازهای تاسیس صادره ۱۷۵۹.۶ هزار میلیارد ریال بوده است که می‌تواند زمینه اشتغال ۳۲۲ هزار و ۳۷۱ نفر را فراهم کند.

میزان رشد سرمایه‌گذاری جوازهای تاسیس صادره در پنج ماهه اول سال۹۹، ۳۱.۵ درصد و همچنین افزایش میزان اشتغال این بخش ۲۹.۴ درصد بوده است.

طبق گزارش اعلام شده از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در پنج ماهه اول سال ۹۹، تعداد ۲۳۸ هزار فقره جواز صنفی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ رشد ۶۰.۲ درصدی نشان می‌دهد.

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول