کد خبر:216572
پ
روحانی
رییس جمهور:

تامین ارز مورد نیاز کشور در اولویت اقدامات بانک مرکزی باشد

رییس‌جمهور، تامین ارز مورد نیاز سال ۹۹ و ذخیره‌سازی استراتژیک مصوب را در اولویت اقدامات بانک مرکزی دانست.

رییس‌جمهور، تامین ارز مورد نیاز سال ۹۹ و ذخیره‌سازی استراتژیک مصوب را در اولویت اقدامات بانک مرکزی دانست.

 

*** جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسن روحانی در جلسه ۳۰ شهریور ۹۹ ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با تاکید بر ضرورت تامین و پرداخت به موقع یارانه‌ها و حمایت معیشتی خانوارهای مشمول، دستور داد که در تامین منابع مالی لازم سازمان‌های پرداخت کننده تسریع صورت گیرد.

در این جلسه رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی از وضعیت منابع و مصارف موضوع تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۹ کشور ارائه کرد که بر اساس آن در ۵ ماه گذشته و با وجود محدودیت‌های در تحقق برخی از منابع، تخصیص لازم برای پرداخت یارانه‌های خانوار، موارد اولویت‌دار نظیر پرداخت‌های مربوط به سلامت و نیز منابع لازم برای خرید تضمینی گندم و ردیف‌های مربوط به کاهش فقر مطلق و دیگر مصارف ضروری مورد نیاز تولید، انجام شده است.

همچنین پیشنهادهای سازمان برنامه و بودجه در خصوص تدابیر لازم برای کسب درآمد و منابع جدید نیز در این جلسه بررسی و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.

 

*** تامین ارز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس کل بانک مرکزی نیز در این جلسه گزارشی از تامین ارز مورد نیاز واردات کالاهای اساسی ارائه کرد که رئیس جمهور تاکید کرد، تامین ارز مورد نیاز سال ۹۹ و ذخیره‌سازی استراتژیک مصوب کماکان باید در اولویت اقدامات بانک مرکزی باشد و تسهیلات مورد نیاز برای تامین ارز لازم در این خصوص فراهم شود.

خیرخواهان می‌دانند که ارز پاشی با مقابله با جریانات سفته بازی متفاوت است، تکانه اخیر موقتی است و در حال گذار و بانک مرکزی بدون هیچ هیجانی، حرکت بازار ارز را رصد کرده و همانند دو سال گذشته با مدیریت نوسانات، بازار را به سمت تعادل و نرخ ارز واقعی هدایت خواهد کرد.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول