کد خبر:216448
پ
SazmanHemayat4
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

هم‌افزایی دستگاه‌های مسئول برای تشدید نظارت‌ها بر بازار

به دنبال دستور ویژه سرپرست وزارت صنعت جلسه‌ای با محوریت بررسی دغدغه‌های مدیریت بازار و تاکید بر ضرورت هم‌افزایی دستگاه‌های مسئول برای تشدید نظارت‌ها برگزار شد.

به دنبال دستور ویژه سرپرست وزارت صنعت جلسه‌ای با محوریت بررسی دغدغه‌های مدیریت بازار و تاکید بر ضرورت هم‌افزایی دستگاه‌های مسئول برای تشدید نظارت‌ها برگزار شد.

 

*** تشدید نظارت‌ها بر بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جلسه برنامه‌ریزی سازمان حمایت که با حضور رییس این سازمان و اعضای هیئت مدیره، معاونین و مدیران کل ستادی تشکیل شد، مهم‌ترین موضوعات مرتبط با شرایط بهبود فرآیند کنترلی و نظارت بر بازار مورد بررسی قرار گرفت و نقش هر یک از دستگاه‌های نظارتی مطرح و بر هماهنگی و نقش آفرینی پررنگ‌تر آن‌ها تاکید شد.

در همین خصوص سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان به منظور ایجاد تعامل مؤثر و تشریک مساعی و تبیین برنامه ها و فعالیتهای لازم در جلسه هم اندیشی با حضور نمایندگانی از جمله سازمان تعزیرات حکومتی، دادستانی کل کشور، سازمان غذا و دارو، مرکز اصناف و امور بازرگانان، سازمان بسیج اصناف کشور، وزارت جهاد کشاورزی، پلیس امنیت اقتصادی کشور، انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان و حوزه های مربوطه در وزارت صمت برگزار نمود.

 

*** تسهیل در روند بازرسی‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این جلسه موانع و مشکلات موجود و مناسب‌سازی بسترهای لازم برای تسهیل در روند بازرسی‌ها در سطح بازار مورد بررسی قرار گرفته و بر ضرورت اقدام مشترک دستگاه‌های نظارتی موثر در فرایند تامین و توزیع و برآورد انتظارات عمومی تاکید شد.

همچنین در این جلسه مباحث مربوط به سازماندهی و برنامه‎ریزی دقیق تامین، تولید و توزیع کالا، جلوگیری از احتکار و گرانفروشی، تاکید بر عرضه به هنگام و توجه به ضروریات نیاز مصرف کنندگان مورد توجه، تاکید و هماهنگی قرار گیرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول