کد خبر:216564
پ
شرکت مس
وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد

با حمایت شرکت مس در تولید کودهای شیمیایی و فسفاته خودکفا می‌شویم

وزیر جهاد کشاورزی معتقد است با حمایت شرکت مس در تولید کودهای شیمیایی و فسفاته خودکفا می‌شویم.

وزیر جهاد کشاورزی معتقد است با حمایت شرکت مس در تولید کودهای شیمیایی و فسفاته خودکفا می‌شویم.

 

*** حمایت شرکت مس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کاظم خاوازی درباره رویکرد شرکت مس در راه‌اندازی واحدهای تولید کود شیمیایی، گفت:

در نتیجه بحث و تبادل نظر مابین وزارت جهاد و صمت قرار شده است تا شرکت مس به عنوان یکی از شرکت‌های قدیمی و قوی کشور در خصوص یکی از محصولات وزارت جهاد کشاورزی که کودهای فسفاته باشد با وزارت جهاد کشاورزی همکاری کند.

در این زمینه مقرر شد شرکت ملی مس احداث واحدهای تولید کودهای شیمیایی فسفاته SSP، TSP و DAP را در برنامه کاری خود قرار بدهد که این اقدام شرکت ملی مس برای بخش کشاورزی یک کار بسیار با اهمیت است چون کود یکی از آیتم‌های مهم در نهادهای زراعی و باغی هست و با این اقدام ما در تولید این کودها خودکفا می‌شویم.

 

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد:

در جریان این همکاری مجموع سرمایه‌گذاری‌ها توسط شرکت ملی مس تامین خواهد شد و وزارت کشاورزی از تامین بخشی از مواد مورد نیاز این کار حمایت می‌کند.

 

*** کاربرد این محصول

 

خاوازی در ادامه تصریح کرد:

این محصول در تولید کودهای شیمیایی، خوراک دام و اسید فسفریک با گرید خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و مازاد آن نیز در صادرات می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

وی با بیان این که خرید تضمین کودهای تولیدی شرکت‌مس و توزیع آن در میان کشاورزان از دیگر موارد مهم این تفاهم نامه است، بیان کرد:

در حال حاضر، بخشی از کودهای فسفاته و شیمیایی مورد نیاز کشور از خارج و بخش دیگر آن در داخل تامین می‌شود ولی این حرکت خوب شرکت‌ملی مس باعث خواهد شد کشور در تولید این محصول در مدت کوتاهی خودکفا شود.

 

*** استفاده برای صنایع

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر جهاد کشاورزی در پایان، اظهار داشت:

امکان استفاده از اسید فسفریک تولیدی برای صنایع مختلف از جمله تولید کودهای شیمیایی فسفاته، خوراک دام و طیور و افزودنی‌های مواد غذایی فراهم خواهد شد و در نتیجه در آینده نزدیک شاهد کاهش یا حذف میزان واردات آنها خواهیم بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول