کد خبر:216750
پ
بیگلو
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو:

۶۰ هزار خودرو به ‌زودی تحویل مشتریان می‌شود

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو از تحویل ۶۰ هزار خودرو به مشتریان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو از تحویل ۶۰ هزار خودرو به مشتریان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

 

*** تحویل ۶۰ هزار خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مازیار بیگلو در خصوص تحویل ۶۰ هزار خودرو در آینده‌ای نزدیک به مشتریان، اظهار داشت:

با تعامل گمرک و ترخیص محموله‌های باقی‌مانده، به‌زودی حدود ۶۰ هزار دستگاه خودروی ناقص مانده دو خودروساز بزرگ کشور تکمیل شده و به‌دست مشتریان خواهد رسید.

 

وی در ادامه افزود:

در ماه‌های گذشته گمرک نهایت همکاری را با قطعه‌سازان و خودروسازان داشته و به ‌تازگی برای۷۰ درصد محموله‌هایی که تخصیص ارز از بانک مرکزی گرفته اما هنوز تامین ارز نشده اند، اجاره ترخیص داده است و برای ترخیص بقیه ۳۰ درصد محموله‌ها نیز پس از تامین شدن کامل ارز، انجام می‌شود.

 

*** گشایش در کار قطعه‌سازان و خودروسازان

 

بیگلو خاطر نشان کرد:

بانک مرکزی پس از دو سال و نیم با گزینه بدون انتقال ارز مورد درخواست قطعه‌سازان و واردات کالاها و تجهیزات مورد نیاز بدون ذکر منشا ارز موافقت کرد و این موضوع می‌تواند گشایش‌های زیادی در کار قطعه‌سازان و خودروسازان ایجاد کند.

پیش‌بینی می‌شود بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون دلار مواد اولیه، قطعات استاندارد و تجهیزات مورد نیاز دو خودروساز بزرگ کشور در گمرکات دپو شده باشد.

 

وی در ادامه افزود:

با این همکاری گمرک که از حدود سه هفته پیش و در تعطیلات تابستانی دو خودروساز بزرگ کشور آغاز شده، عمده قطعات کسری خودروسازان که بیشتر قطعات الکترونیکی و مواد اولیه است که ساخت داخل ندارند، در حال ترخیص است.

 

*** دپو ۱۰۰ هزار دستگاه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در پایان با اشاره به دپوی بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی ناقص ایران‌خودرو و سایپا، اظهار داشت:

برآورد می‌شود با ترخیص این محموله‌ها بین ۵۰ تا ۶۰ هزار دستگاه از خودروها کامل و تجاری‌سازی شده و به‌دست مشتریان برسد.

پیشتر مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرک با بیان اینکه ۸۵ درصد از ۳.۵ میلیون تن کالای غیراساسی موجود در انبارهای بنادر شامل مواد اولیه تولیدی‌ها و مربوط به پروژه‌های ملی مانند: قطعات خودرو می‌شود، تاکیدکرد:

با توجه به درخواست سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، قطعات خودرو بدون تخصیص ارز ترجیحی و بدون ارائه کد رهگیری کالا، ترخیص شده‌اند.

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول