کد خبر:216274
پ
مهدی دادفر
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو:

ناامیدی واردکنندگان از ترخیص برخی خودرو‌ها/ تنها ۷۰۰ خودرو ترخیص شده است

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ضمن اعلام ناامیدی واردکنندگان از ترخیص برخی خودرو‌ها، نسبت به ترخیص تنها ۷۰۰ خودرو از مجموع خودروهای دپو شده انتقاد کرد.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ضمن اعلام ناامیدی واردکنندگان از ترخیص برخی خودرو‌ها، نسبت به ترخیص تنها ۷۰۰ خودرو از مجموع خودروهای دپو شده انتقاد کرد.

 

*** ترخیص خودرو‌

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی دادفر درباره آخرین وضعیت خودرو‌های دپو شده در گمرک، اظهار داشت:

زمانی که چهارمین مصوبه مربوط به این موضوع صادر شد، تقریبا ۲۷۰۰ دستگاه خودرو در گمرک مانده بود که تعداد زیادی از آن‌ها امکان ترخیص پیدا کرد اما تا کنون فقط حدود ۷۰۰ خودرو خارج شده و مابقی همچنان بلاتکلیف‌اند.

حدود ۱۰۰۰ دستگاه خودرو هم توقیف هستند که سرانجام آن‌ها به تصمیم مراجع قضایی بستگی دارد.

مصوبه اخیر مبنی بر امکان ترخیص خودرو های دپو شده در گمرک چهار ماه فرصت داشت که به دلیل اهمال اداره کل دفتر مقررات وزارت صمت و عدم هماهنگی با واردکنندگان خودرو به دلایل مختلف مثل قطعی سامانه ثبت‌سفارش و بلاتکلیفی مصوبه‌ها، مشکلاتی ایجاد شد و تا کنون بسیاری از واردکنندگان گرفتار این موضوع هستند.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در پایان با بیان اینکه در حال حاضر بخش عمده‌ای از خودرو‌ها ثبت ‌سفارش شان غیرقابل دسترسی است و برخی اصلا امکان ثبت‌ سفارش ندارند، تصریح کرد:

بعید می‌دانم مابقی خودرو‌های مانده در گمرک، دیگر امکان خروج داشته باشند البته به غیر از خودرو‌هایی که منتظر تصمیم مراجع قضایی هستند و باید دید سرانجام آن‌ها چه خواهد شد.

 

*** ترخیص خودروهای دپو شده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است که حدود یک ماه پیش جمال ارونقی، معاون فنی گمرک از باز شدن قفل ترخیص خودرو‌ های دپو شده خبر داد.

به گفته این مقام مسئول ۱۱۰۰دستگاه خودرو در گمرک ثبت‌سفارش نشده یا سفارش آن‌ها باطل شده که طبق قانون افرادی که ثبت‌سفارش قبلی خود را تمدید کرده و یا ثبت‌سفارش جدید انجام داده‌اند، می‌توانند خودرو‌های دارای شرایط خود را با داشتن مجوز‌های لازم اظهار کنند.

بنابر تاکید این مقام مسئول، اگر خودرویی از سوی مرجع قضایی اجازه ترخیص بگیرد مشمول قید زمانی مصوبه نخواهد شد و هیچ ابلاغیه‌ای نمی‌تواند مانع از ترخیص آن‌ها شود؛ اما طبق اظهارات دبیر انجمن واردکنندگان، خودرو‌های بسیاری در گمرک همچنان بلاتکلیف بوده و گویی هیج نهادی قصد خاتمه دادن به این موضوع را ندارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول