کد خبر:216270
پ
سید-مصطفی-موسوی-اتاق-بازرگانی-صنایع-معاون-و-کشاورزی-ایران-سازمان-بنادر-و-دریانوردی
نایب رییس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی:

عملکرد صادراتی سازمان بنادر در بحران کرونا فوق العاده بود

نایب رییس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی، عملکرد صادراتی سازمان بنادر در بحران کرونا فوق العاده دانست.

نایب رییس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی، عملکرد صادراتی سازمان بنادر در بحران کرونا فوق العاده دانست.

 

*** کارنامه بسیار خوب بنادر در دوران کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیدمصطفی موسوی با اشاره به اینکه بنادر کشور در دوران شیوع ویروس کرونا که مرزها بسته بود، کارنامه بسیار خوبی داشتند، اظهار داشت:

در روزهایی که مرزهای زمینی بسته بود، بنادر به تنها گلوگاه تنفسی کشور در حوزه صادرات تبدیل شدند و نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشور ایفا کردند.

ضرورت توسعه بنادر یک مسئله اجتناب ناپذیر است و توسعه هرچه بیشتر و بهتر زیرساخت‌ها؛ می تواند نقش اقتصادی بنادر کشور را پررنگ تر کند، هرچند که در برهه زمانی فعلی می‌توان عنوان کرد که بنادر ایران از نظر زیرساخت شرایط مناسبی دارد.

 

نایب رییس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی ایران با بیان اینکه ضرورت دارد سرمایه‌گذاری در بنادر کشور تسهیل شود، عنوان کرد:

باید با مصلحت اندیشی، بسته های جذاب اقتصادی برای حضور سرمایه‌گذاران در بنادر کشور تعریف شود و اینگونه شاهد جذب سرمایه بخش خصوصی در بنادر باشیم.

 

*** ایجاد جذابیت اقتصادی در بنادر کشور

 

وی در ادامه با بیان اینکه مقوله صادرات مجدد در بنادر کشور و به ویژه بنادری که در مناطق آزاد هستند مدنظر قرار گیرد، گفت:

با ایجاد جذابیت اقتصادی در بنادر کشور شاهد جذب شدن سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای انجام فعالیت اقتصادی خواهیم بود و مقوله صاردات مجدد از جمله مسائلی است که می تواند مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

موسوی با تأکید بر اینکه بنادر کشور در دوران تحریم تحت فشار اقتصادی قرار دارند، تصریح کرد:

زمانی که بنادر با فشار بیرونی از نظر اقتصادی همراه هستند باید با تسهیل قوانین داخلی موجب فعالیت سرمایه گذاران داخلی را رقم بزنیم و با در نظر گرفتن تسهیلات ویژه شرایط را برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور و استفاده از ظرفیت های موجود در حوزه بندری و دریایی فراهم کنیم.

بنادر از ظرفیت های بسیار مناسبی برخوردار هستند و در صورت ایجاد تفاوت اساسی برای فعالیت اقتصادی، با توجه به مزیت‌های بنادر که در نهایت به کاهش قیمت تمام شده کالا و افزایش سرعت تجارت ختم می شود، شاهد تشویق و تمایل سرمایه‌گذاران برای انجام فعالیت اقتصادی در بنادر خواهیم بود.

 

*** عملکرد سازمان بنادر در حوزه صادراتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رییس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی در پایان با اشاره به عملکرد سازمان بنادر در حوزه صادراتی، اظهار داشت:

بنادر طی مدت اخیر و به ویژه سه ماهه نخست سال عملکرد فوق العاده ای در حوزه صادرات داشتند و تمام تلاش خود را برای جبران کمبودهای کشور کردند.

سازمان بنادر و دریانوردی باید در حوزه تخلیه و بارگیری نظارت بیشتری در رابطه با اپراتورهای فعال داشته باشد و ضرورت دارد بسته‌های تشویقی را برای جذب هرچه بیشتر سرمایه‌گذاران افزایش داد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول