کد خبر:216169
پ
بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رشد ۴۳۴ درصدی صدور کد سهامداری در یکسال اخیر

تعداد کد‌ سهامداری با احتساب کد‌های معاملاتی مشمولان سهام عدالت از شهریور ۹۸ تا مرداد ۹۹، با رشد ۴۳۴ درصدی مواجه شده است.

تعداد کد سهامداری با احتساب کد‌های معاملاتی مشمولان سهام عدالت از شهریور ۹۸ تا مرداد ۹۹، با رشد ۴۳۴ درصدی مواجه شده است.

 

*** رشد کد سهامداری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس عملکرد و دستاودر‌های وزارت اقتصاد در دوره یکساله شهریور ۹۸ تا مرداد ۹۹، تعداد کد‌ سهامداری صادر شده با احتساب کد‌های معاملاتی مشمولان سهام عدالت از ۹ میلیون و ۸۶ هزار و ۴۲۴ کد به ۴۸ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۹۵۲ کد معادل ۴۳۴ درصد رشد رسیده است.

همچنین در این دوره یکساله، شاخص کل بورس با افزایش بیش از ۶۰۰ درصدی از ۲۶۶ هزار و ۱۲۷ واحد در مرداد ۹۸ به ۱ میلیون و ۹۰۴ هزار و ۳۲۴ واحد در مرداد ۹۹ رسیده و این در حالی است که شاخص کل هم وزن نیز از ۷۲ هزار و ۱۲۵ واحد به ۵۰۷ هزار و ۱۹۱ واحد در پایان دوره یکساله منتهی به مرداد ۹۹ رسیده است.

 

*** افزایش عمق بازار سهام

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی‌ها حکایت دارند در این دوره یکساله (شهریور ۹۸ تا مرداد ۹۹) اندازه و عمق بازار سهام با افزایش ۵۸۰ درصدی از ۱۳.۶۷۲ میلیون ریال به ۹۸.۸۷۸ میلیون ریال و تعداد نما‌های بورس و فرابورس از ۶۱۱ نماد به ۶۴۳ نماد افزایش یافته است.

گفتنی است، در کنار رشد صدور کد سهامداری از شهریور ۹۸ تا مرداد ۹۹ ارزش معاملات بازار سهام با رشد ۳۵۵ درصد از ۴.۹۷۱ به ۲۲۶۴۸ هزار میلیارد ریال و میزان تامین مالی نیز با رشد ۲۲۱ درصدی از ۱.۴۴۶ هزار میلیارد ریال به ۴.۶۵۵ هزار میلیارد ریال رسیده است.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول