کد خبر:216012
پ
سعدمحمدی
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد

کلنگ افتتاح خط سه کنسانتره مجتمع مس سرچشمه در آینده‌ای نزدیک به زمین خواهد خورد

مدیر عامل شرکت مس از افتتاح خط سه کنسانتره مجتمع مس سرچشمه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

مدیر عامل شرکت مس از افتتاح خط سه کنسانتره مجتمع مس سرچشمه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

 

*** افتتاح خط سه کنسانتره مجتمع مس سرچشمه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اردشیر سعدمحمدی با بیان این‌که ارزش مس در بازار از ۷۰ هزار میلیارد تومان در اسفند ۹۸ به ۳۴۰ هزار میلیارد تومان در حال حاضر رسیده و تقریباً پنج برابر شده است گفت:

اکنون توسعه شتاب بیشتری گرفته است و پیش‌بینی می‌کنیم تا دو هفته آینده کلنگ افتتاح خط سه کنسانتره مجتمع مس سرچشمه به زمین بخورد.

 

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به گستردگی طرح‌های توسعه شرکت مس تأکید کرد:

ما باید بپذیریم راه شرکت مس از توسعه عبور می‌کند؛ راه ما افزایش تولید و کاهش هزینه‌ها است و راه افزایش تولید، سرمایه‌گذاری و توسعه است. البته برای توسعه باید از زمان بهترین بهره را ببریم. اگر می‌خواهیم در صحنه بین‌المللی حرفی برای گفتن داشته باشیم باید تلاش کنیم ازطریق توسعه اقتصادمان را به شکوفایی برسانیم.

در حال حاضر مسیر شرکت مس مسیر مثبتی است و از نظر شاخص‌های عملکردی علمی مانند شاخص نسبت‌های نقدینگی، شاخص «زدآلتمن» و… شرکت مس در جایگاه بالایی در میان شرکت‌های برتر کشور قرار دارد و امیدواریم در این مسیر شرایط بهتری را در آینده نیز طی کنیم.

 

*** به‌روزرسانی ساختار شرکت مس

 

سعدمحمدی با تاکید بر این‌که به‌رغم همه موفقیت‌ها برای پیشرفت باید عملکرد خود را نسبت به دنیا مقایسه کنیم نه نسبت به سال قبل خاطرنشان کرد:

در تلاش هستیم سال ۱۴۰۰ را با یک نگاه نو آغاز کنیم و در این راستا برنامه‌های زیادی داریم که یکی از آن‌ها به‌روزرسانی ساختار شرکت مس تا پایان سال جاری است.

آن چیزی که آینده شرکت مس را تضمین می‌کند توسعه آن است. هر مجموعه‌ای که توسعه نداشته باشد با زوال روبه‌رو خواهد بود. امیدوریم شاهد روزهای بهتری برای صنعت مس باشیم و شرایطی ایجاد شود که به بزرگی شرکت مس ببالیم و این شرکت سبب غرور و افتخار همه ایرانی‌ها باشد.

 

*** پیش‌بینی شرایط مناسب برای سال ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در پایان، اظهار داشت:

در سال ۱۳۸۸ میزان درآمد عملیاتی شرکت ملی صنایع مس ایران دو هزار و ۱۳۵ میلیارد تومان بوده است که این میزان در سال ۹۷ به ۱۰ هزار میلیارد تومان و سال ۹۸ به ۲۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و در پنج ماهه نخست امسال ۱۲ هزار میلیارد تومان فروش ثبت‌شده داریم و اگر به همین روال تولید داشته باشیم، پیش‌بینی می‌کنیم در سال جاری میزان فروش شرکت مس شرایط مناسب‌تری را نسبت به سال ۹۸ داشته باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول