کد خبر:216170
پ
SandoghZemanatSaderat
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

گسترش ۲ برابری چتر پوشش‌های صادراتی توسط صندوق ضمانت صادرات ایران

پوشش ریسک‌های صادراتی توسط صندوق ضمانت صادرات ایران نسبت به پنج ماهه مشابه سال ۹۸ به دو برابر افزایش یافته است.

پوشش ریسک‌های صادراتی توسط صندوق ضمانت صادرات ایران نسبت به پنج ماهه مشابه سال ۹۸ به دو برابر افزایش یافته است.

 

*** گسترش پوشش‌های صادراتی توسط صندوق ضمانت صادرات ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر این اساس، پوشش ریسک‌های صادراتی توسط صندوق ضمانت صادرات ایران که با ارائه انواع بیمه نامه‎های و ضمانت‌نامه های اعتباری به عنوان ضربه‌گیر صادرات، نقش آفرینی می‌کند نسبت به پنج ماهه مشابه سال قبل به دو برابر افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، ضریب پوشش صندوق ضمانت صادرات از صادرات کشور که در سنوات گذشته در حدود ۵% بوده در ۵ ماهه ابتدایی سال به حدود ۱۰% رسیده است که مشابه و همتراز کشورهای توسعه یافته دنیا میباشد .

حجم صادرات غیرنفتی کشور در پنج ماهه نخست سال جاری ۱۰ میلیارد و ۸۷۵ میلیون دلار بوده که صندوق ضمانت صادرات بیش از یک میلیارد دلار آن را تحت پوشش قرارداده است که به لطف آن، امنیت لازم برای توسعه بازارهای صادراتی در شرایط تحریم فراهم شده است.

 

*** حمایت بیشتر از صادرات غیر نفتی

 

ثبت رکورد ۱۰ درصد ضریب نفوذ پوشش‌های صندوق از صادرات کشور در پنج ماهه نخست سال در حالی بدست آمده است که صندوق دستیابی به این هدف را برای سال انتهایی برنامه ششم برنامه‌ریزی نموده بود که خوشبختانه با تلاش‌های جهادی مدیران و کارکنان ضمانت صادرات، ۳ سال زودتر از برنامه تحقق یافت.

همچنین هیئت مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران در سال جاری با توجه به شرایط تحریمی و پاندمی کرونا مصوباتی به منظور حمایت هرچه بیشتر از صادرات غیر نفتی و تحول در فرآیندهای حمایت از صادرات وارز آوری به تصویب رسانده است که آثار آن در رشد قابل توجه این نهاد مشاهده می‌گردد.

 

*** حمایت برای تحقق شعار جهش تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در همین راستا حمایت ویژه از شرکت‌های تولیدی و صادراتی کوچک و متوسط و دانش‌بنیان و نوآوری‌های بیمه‌ای جهت تسهیل خرید دین اسناد صادراتی و حمایت از واردات مواد اولیه تولیدکنندگان صادراتی که منجر به صدور کالاهای با ارزش افزوده بالا و تحقق شعار جهش تولید خواهد شد، در دستور کار این نهاد قرار گرفته است.

شایان ذکر است با توجه اهمیت تقویت صندوق ضمانت صادرات در شرایط تحریم، شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، در اردیبهشت ماه سال جاری، افزایش ۲۰۰ میلیون یورویی سرمایه این صندوق از محل صندوق توسعه ملی را به تصویب رساندند.

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 18 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول