کد خبر:216363
پ
امید-گیلان-پور
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

توزیع نهاده‌های دامی مکانیزه انجام می‌شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی از جایگزین شدن توزیع نهاده‌های دامی مکانیزه و اتوماتیک به جای توزیع دستی خبر داد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از جایگزین شدن توزیع نهاده‌های دامی مکانیزه و اتوماتیک به جای توزیع دستی خبر داد.

 

*** توزیع نهاده‌های دامی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، امید گیلان‌پور با اشاره به گلایه دامداران و مرغداران از تخصیص نیافتن نهاده‌های دامی به میزان لازم برای تولید، اظهار داشت:

در توزیع دستی امکان توزیع نامتوازن وجود دارد، اما با توجه به اصلاحاتی که در سامانه بازارگاه صورت گرفته میزان تأمین نهاده به اندازه تولید واحد مرتبط شده و نهاده‌ها به صورت مکانیزه و اتوماتیک از طریق سامانه بازارگاه در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد.

پیشتر تنها دامداران نهاده‌های خود را از طریق سامانه بازارگاه دریافت می‌کردند در حالی که با اصلاحات جدید صورت گرفته توزیع نهاده‌های مورد نیاز مرغداران گوشتی هم از طریق سامانه بازارگاه به صورت مکانیزه و اتوماتیک صورت می‌پذیرد.

همچنین با دستور وزیر جهاد کشاورزی اطلاعات واحدهای تولیدی مرغ تخم گذار هم جمع‌آوری شده و نهاده‌های مورد نیاز این واحدها نیز از طریق بازارگاه صورت می‌پذیرد.

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی در خصوص شکایت مرغداران تولیدکننده تخم مرغ، مبنی بر عدم توازن در توزیع نهاده‌ها، افزود:

در راستای این شکایت اطلاعات این مرغداری‌ها در حال بررسی است تا مشکلات مربوط به گذشته نیز پیگیری و شفاف‌سازی شود که چه مشکلاتی در توزیع نهاده‌ها وجود داشته است.

 

وی درباره اینکه برخی مرغداران بیان ‌می‌کنند، قسمتی از نهاده‌های دامی پیش از اینکه از گمرک ترخیص شوند خریداری شده و در بازار آزاد به فروش می‌رسند، تصریح کرد:

از اصلاحات دیگر سامانه بازارگاه این است که نهاده‌های دامی قبل از ترخیص از گمرک روی پیش تابلوی سامانه بازارگاه قرار می‌گیرد و محموله پیش از ترخیص در بازارگاه رصد می‌شود و اجازه نمی‌دهیم که خارج از سامانه توزیع صورت پذیرد.

 

*** پیگیری توزیع نهاده‌ها خارج از سیستم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر جهاد کشاورزی در پایان با اشاره به اینکه شنیده شده برخی واحدهای تولیدی با حذف جوجه‌ها، نهاده‌هایی را که با قیمت مصوب دریافت می‌کنند در بازار آزاد به فروش می‌رسانند، خاطرنشان کرد:

در بازارگاه جدید موضوع دریافت نهاده‌ها به حجم تولید مرتبط شده و عملا تولیدکننده‌ای که نتواند محصول نهایی را به بازار عرضه کند در دوره بعدی، نهاده دریافت نمی‌کند و این میزان تولید محصول است که تعیین می‌کند تولیدکننده چقدر نهاده دریافت کند.

برخی ادعاها مبنی بر اینکه نهاده‌ها خارج از سیستم توزیع می‌شود به دست ما رسید بلافاصله پیگیری شد و مواردی نیز مورد تأیید قرار گرفت که مراتب به دستگاه‌های نظارتی گزارش شده و اگر تولید واحدی به منظور این گونه سودجویی‌ها وارد بازار نشود با آن‌ها برخورد می‌کنیم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول