کد خبر:216864
پ
چنگیز
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد:

تأمین رایگان اکسیژن بیمارستان‌ها توسط فولاد مبارکه اقدامی راهگشا و ارزشمند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تأمین رایگان اکسیژن بیمارستان‌ها توسط فولاد مبارکه را اقدامی راهگشا و ارزشمند عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تأمین رایگان اکسیژن بیمارستان‌ها توسط فولاد مبارکه را اقدامی راهگشا و ارزشمند عنوان کرد.

 

*** تأمین رایگان اکسیژن توسط فولاد مبارکه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طاهره چنگیز با بیان این مطلب، اظهار داشت:

رؤسای بیمارستان‌هایی که دغدغۀ تأمین اکسیژن را داشته‌اند، همواره قدردان و سپاس‌گزار فولاد مبارکه به جهت این حمایت ارزشمند و حیاتی خواهند بود.

وی در ادامه به کمک‌های فولاد مبارکه در خصوص تأمین بخشی از تجهیزات موردنیاز بیمارستان‌های درمانگر بیماران مبتلا به کرونا اشاره کرد و از دیگر صنایع استان دعوت کرد تا همچون فولاد مبارکه به حمایت از سیستم درمان استان بپردازند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در ادامه با اشاره به هزینۀ ۵ میلیارد تومانی تأمین لباس‌ها و وسایل حفاظتی کارکنان حوزۀ بهداشت و درمان استان در هر هفته، خاطرنشان کرد:

دانشگاه علوم پزشکی همچنان متقاضی حمایت صنایع استان اصفهان در ادامۀ این مسیر است و با توجه به کافی نبودن بودجه‌های دولتی، نقش حمایتی صنایع از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 

*** حمایت‌های فولاد مبارکه

چنگیز در ادامه اظهار داشت: به‌منظور قدردانی از حمایت‌های فولاد مبارکه و ارج نهادن به زحمات کارکنان این شرکت، از هیچ تلاشی در راستای ارتقای سلامتی این عزیزان فروگذار نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه یک‌سوم از کل مبتلایان قطعی که اخیرا در کشور شناسایی شده‌اند، مربوط به استان اصفهان بوده است، بیان داشت:

این امر نشان از جدیت در فرایند شناسایی مبتلایان جدید در استان اصفهان و یک امتیاز برای این استان به شمار می‌رود.

آمارهای منتشرشده حاکی از آن است که مبتلایان زیادی در استان داریم و انتظار می‌رود شهروندان این موضوع را یک هشدار جدی بدانند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تأکید بر اینکه این احتمال وجود دارد که مبتلایان بسیاری که هنوز ابتلای آن‌ها مشخص نشده، در جامعه در حال تردد باشند، ابراز امیدواری کرد مبتلایان جدید نیاز به بستری شدن در بیمارستان‌ نداشته باشند و با قرنطینۀ خانگی دوران بیماری خود را بگذرانند و سلامتی خود را بازیابند.

با برنامه‌ریزی و اجرای طرح چرخش بیمارستان‌های مرجع در اصفهان سعی شده تخت کافی برای بیماران در نظر گرفته شود و به این ترتیب برای کارکنانی که شش ماه به‌صورت مستمر مسئولیت مراقبت از بیماران را در بیمارستان‌های مرجع به عهده داشته‌اند، امکان استراحت بیشتری فراهم شود.

 

*** خدمات بیمارستانی

 

وی همچنین به اضافه شدن بیمارستان الزهرا (س) به فهرست بیمارستان‌های پذیرندۀ بیماران مبتلا به کرونا اشاره کرد و دلیل این اقدام را کاهش حجم کار و تقسیم این بیماران در بین تعداد بیشتری از بیمارستان‌های استان عنوان کرد.


به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در پایان گفت:

واقعیت امر این است که نگهداری و مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها بسیار دشوار و پرهزینه است و بار بسیار سنگینی به جهت تأمین امکانات و نیازمندی‌ها بر دوش دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است؛ بنابراین به‌شدت به کمک و همراهی‌های مردم و صنایع مختلف استان نیازمندیم تا در این امر یاریگر سیستم بهداشت و درمان باشند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول