کد خبر:216023
پ
نوبخت
رئیس سازمان برنامه و بودجه:

بودجه سال ۱۴۰۰ انبساطی است/ تامین اعتبارات از طریق واگذاری سهام دولتی در بورس

رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن اعلام انبساطی بودن بودجه سال ۱۴۰۰ از تامین بخشی از اعتبارات مورد از طریق واگذاری سهام‌های دولتی در بورس خبر داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن اعلام انبساطی بودن بودجه سال ۱۴۰۰ از تامین بخشی از اعتبارات مورد از طریق واگذاری سهام‌های دولتی در بورس خبر داد.

 

*** سبد بودجه سال ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدباقر نوبخت با اشاره به محدود بودن صادرات نفت در سبد بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، اظهار داشت:

بخشی از منابع تحقق سیاست‌های انبساطی مالی از مالیات‌ها خواهد بود و با توجه به اصلاح نظام مالیاتی و قوانین مالیاتی که با همکاری مجلس شورای اسلامی انجام شده، بخشی از منابع مالی از محل مالیات‌ها تامین خواهد شد.

 

*** تبدیل دولت به هدایتگر اقتصادی

 

نوبخت با اشاره به اینکه در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، خروج دولت از بنگاه‌داری و مالکیت و تبدیل دولت به سیاستگذار و هدایتگر اقتصادی تصریح شده است، افزود:

سال ۹۹ بخشی از سهام دولت در شرکت‌های دولتی متناسب با نیازهای بورس را عرضه کردیم و منابع قابل توجهی که از این محل به دست دولت رسید را در طرح‌های عمرانی صرف می‌کنیم.

 

معاون رئیس جمهور خاطر نشان کرد:

یکی از جهت‌گیری‌های بودجه سال ۱۴۰۰ نیز تداوم این عرضه‌هاست و بنابراین در سال ۱۴۰۰ نیز سهام شرکت‌ها را واگذار خواهیم کرد تا مالکیت دولتی تقلیل یابد و منابع آزاد شده را در تملک دارایی‌های سرمایه‌ای دیگر و طرح‌های عمرانی هزینه خواهیم کرد.

 

*** سیاست انبساطی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان عرضه بخشی از سهام دولت در شرکت‌های دولتی متناسب با نیازهای بورس را گامی در جهت سیاست مقابله با رکود در بودجه سال ۱۴۰۰ کشور دانست و با اشاره به اینکه سیاست‌های مالی سال ۱۴۰۰ انبساطی خواهد بود، اظهار داشت:

برای تحقق این سیاست و جهت‌گیری کلان بودجه سال ۱۴۰۰ باید منابع پایدار درآمدی پیش‌بینی شود و همانند سال ۹۹ بخشی از اعتبارات مورد نیاز، از واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و بخصوص سهام‌های دولت از طریق بورس تامین خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول