کد خبر:216129
پ
تولیدکنندگان اقلام بهداشتی کرونا
مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید:

پرداخت ۱۲۶ میلیارد تومان تسهیلات به تولیدکنندگان اقلام بهداشتی کرونا

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید از پرداخت ۱۲۶ میلیارد تومان تسهیلات به تولیدکنندگان اقلام بهداشتی کرونا خبر داد.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید از پرداخت ۱۲۶ میلیارد تومان تسهیلات به تولیدکنندگان اقلام بهداشتی کرونا خبر داد.

 

*** پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان اقلام بهداشتی کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اصغر نوراله‌زاده در مورد جزئیات حمایت از کسب و کارهای مرتبط با تولید اقلام و تجهیزات مقابله با کرونا، اظهار داشت:

برای کمک به شرکت‌های تعاونی تولیدکننده ملزومات مقابله با کرونا، مقرر شد صندوق کارآفرینی امید حمایت اعتباری از این واحدها را در دستور کار قرار دهد.

در همین راستا با هماهنگی بانک توسعه تعاون، برای تمامی بنگاه‌های تعاونی که محصولات بهداشتی تولید کنند یک خط اعتباری ۵۰ میلیارد تومانی از سوی صندوق و یک خط اعتباری ۵۰ میلیارد تومانی دیگر از سوی بانک توسعه تعاون اختصاص یافت.

 

*** توانایی صادرات وجود دارد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در پایان با بیان اینکه این تسهیلات به صورت سرمایه در گردش در اختیار شرکت‌های تعاونی قرار گرفته است، افزود:

برای این خط اعتباری استثنایی نداشتیم و به همه تعاونی‌های تولیدکننده محصولات بهداشتی مقابله با کرونا همچون البسه بیمارستانی، دستکش، ماسک، شوینده، ضدعفونی کننده، گان و … اختصاص یافت.

تاکنون بخش زیادی از این ۱۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است و ما نتیجه آن را در میزان تولیدات شاهد هستیم به گونه‌ای که مدتی است مردم در دسترسی به محصولات بهداشتی مشکلی ندارند و با کمبود مواجه نیستند.

حتی بسیاری از این تعاونی‌های تولیدی، توان صادرات این محصولات را هم پیدا کرده‌اند.

همچنین در یک اقدام حمایتی دیگر به کارگاه‌های غیر از تعاونی که تولیدکننده محصولات بهداشتی مقابله کرونا هستند، ۲۶ میلیارد تومان وام اختصاص داده‌ایم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول