کد خبر:216028
پ
تعمیق ساخت داخل
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

بازدید مشترک فرمانده هوا فضای سپاه و رییس هیئت عامل ایدرو از گروه خودروسازی سایپا

فرمانده هوا فضای سپاه و رییس هیئت عامل ایدرو از گروه خودروسازی سایپا بازدید به عمل آوردند.

فرمانده هوا فضای سپاه و رییس هیئت عامل ایدرو از گروه خودروسازی سایپا بازدید به عمل آوردند.

 

*** تحقق اهداف تعمیق ساخت داخل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، امیر بیات در این بازدید با اشاره به برخی فرصت‌های حاصل شده از تحریمهای غیرقانونی آمریکا، اظهار داشت:

افزایش توانمندی مراکز تحقیق و توسعه و دانش بنیان کشور از جمله مرکز تحقیقات خودرویی سایپا از جمله اتفاقات ارزشمند این دوره است.

 

وی دستاوردهای قابل ستایش نخبگان و متخصصان کشور در عرصه‌های نظامی و صنایع دفاع را سرمایه‌ای ملی برای کلیه بخش‌های صنعتی کشور دانست و افزود:

در بخش صنایع غیرنظامی توجیه پذیری اقتصادی و منطقی بودن هزینه های تولید شاخصی مهم ارزیابی می‌شود که باید نهادهای واسطه‌ای و سازمان‌های توسعه‌ای چون ایدرو به عنوان حلقه اتصال صنایع دفاعی و بخش تولید راهکارهای این انطباق را بررسی و عملیاتی نمایند.

 

*** توجه به آینده پژوهی در صنعت خودرو

 

معاون وزیر صنعت یکی از الزامات کاهش قیمت تمام شده و صرفه‌های واحد مقیاس برای پیوند ظرفیت‌های صنایع دفاعی با نیازهای بخش تولید را امکان سفارش‌گذاری با شمارگان انبوه و دارای استمرار کافی خواند و تصریح کرد:

خوشبختانه این شرایط در بخش تولیدات قطعات خودرو قابل تحقق است.

با تحقق این پیوندها فناوری در شرکت‌های دانش بنیان و صاحبان تکنولوژی تثبت و غنا یافته شده و ما در مرز دانش حرکت خواهیم کرد که در نهایت به قدرتمندی کشور می‌انجامد.

 

رییس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در پایان همچنین آینده پژوهی در صنعت خودرو، ساخت خودروهای برقی، طراحی پلت فرم مشترک و کاهش هزینه‌ها را از دیگر مقوله‌هایی دانست که باید بیش از پیش در گروه خودروسازی سایپا و به ویژه مرکز تحقیقات به آن‌ها توجه شود.

 

*** تغییر ریل‌گذاری صنعت خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران نیز در این بازدید، اظهار داشت:

خودروسازی کشور در گذشته در مسیر مونتاژ بوده است و همچنین ریل‌گذاری صنعت خودرو اکنون تغییر کرده است.

انشالله در آینده‌ای نزدیک به نتایج خوبی خواهیم رسید و خودروسازی به سمت محصولات با کیفیت مبتنی بر دانش فنی بومی شده خواهد بود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول