کد خبر:216311
پ
بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

افزایش ۱۲ میلیارد دلاری ارزش سهام معدنی‌ها

ارزش سهام شرکت‌های معدن و صنایع معدنی در هفته گذشته به دلیل بازارگردانی هماهنگ سهام این شرکت‌ها، بیش از ۱۲ میلیارد دلار رشد کرد.

ارزش سهام شرکت‌های معدن و صنایع معدنی در هفته گذشته به دلیل بازارگردانی هماهنگ سهام این شرکت‌ها، بیش از ۱۲ میلیارد دلار رشد کرد.

 

*** افزایش ارزش سهام

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، به دنبال برگزاری جلسات هماهنگی ایمیدرو با سازمان بورس، شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی و به همراه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، بازار سرمایه با جهش همراه شد و ارزش سهام ۸۵ شرکت عضو این گروه، به ۸۸.۲ میلیارد دلار رسید.

رشد ریالی ارزش این شرکت‌ها، برابر با ۲۶۱ هزار میلیارد تومان بود که ۱۶.۲ درصد بیش از ارزش هفته پیش از آن محسوب می‌شود.

در حال حاضر مجموع ارزش شرکت‌های مورد اشاره به ۱۸۶۸ میلیارد تومان رسید، به این ترتیب این گروه در حال حاضر نزدیک به ۲۸ درصد از سهم بازار بورس اوراق بهادار را در اختیار دارند.

 

ایمیدرو همچنین در پی جلسه مذکور، گام دوم برای تقویت سهام معدن و صنایع معدنی در بورس را برداشت و کمیته‌ای را به منظور پیگیری تشکیل صندوق بازارگردانی شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی ایجاد کرد.

 

*** اقبال مردم و سهامداران به شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، چندی پیش رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به رویکردهای جدید ایمیدرو، خاطر نشان کرده بود:

اقبال مردم و سهامداران به شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی به مفهوم امید بخش بودن جایگاه این شرکت‌ها در بورس است.

به گفته وی، تاثیرپذیری پایین نسبت به تحریم‌ها یکی از جذابیت‌های سهام این شرکت‌ها است و سود سهام شرکت‌های معدنی بیش از میانگین سود بورس بوده است.

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول