کد خبر:215747
پ
مسکن مهر نیمه‌تمام به ۵۰ هزار واحد رسید
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

مسکن مهر نیمه‌تمام به ۵۰ هزار واحد رسید

در شرایطی که تا پایان سال ۹۵ بالغ بر ۲۷۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه‌تمام بود هم اکنون این تعداد به ۵۰ هزار واحد رسیده است.

‌در شرایطی که تا پایان سال ۹۵ بالغ بر ۲۷۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه‌تمام بود هم اکنون این تعداد به ۵۰ هزار واحد رسیده است.

 

*** مسکن مهر نیمه تمام

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس اعلام مسئولان حدود ۵۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه‌تمام به استثنای واحدهایی که دارای مشکلات حقوقی هستند وجود دارد.

اسفند ماه ۹۵ قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر بیان کرده بود که تعداد واحدهای نیمه تمام مسکن مهر ۲۷۰ هزار واحد است.

۱۷ خرداد ماه سال ۹۹ وزیر راه و شهرسازی این تعداد را ۶۶ هزار واحد و قائم مقام او ۱۰ شهریورماه واحدهای نیمه کاره مهر را ۶۰ هزار واحد اعلام کرده بود، بنابراین از ۱۷ خردادماه تاکنون ۱۶ هزار واحد تکمیل شده است.

البته آمار و ارقام نشان می‌دهد ۳۱۱ هزار و ۹۰۰ واحد مسکن مهر غالباً دارای پیشرفت فیزیکی مناسبی هستند و هنوز تحویل نشده که علت اصلی آن به ضعف دستگاه‌های خدمات رسان در تامین انشعابات مربوط می شود.

از سال ۸۶ تاکنون ۲ میلیون و ۳۶۸ هزار و ۸۶۸ واحد مسکن مهر تعریف شده است، البته آمار بانک مسکن از سال ۸۸ تا کنون از تامین اعتبار ۲ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۵۴۱ واحد حکایت دارد.

 

*** تعیین تکلیف واحدهای مسکونی مهر

 

به هر ترتیب تا اکنون ۲ میلیون و ۵۹ هزار و و ۶۴۱ واحد مسکونی مهر در شعب بانک مسکن تعیین تکلیف شده که به معنای تحویل واحد است، این تعداد تا ابتدای بهمن ماه ۹۸ بالغ بر ۲ میلیون و ۲۴ هزار و ۲۶۸ واحد بود.

بدین ترتیب ۳۱۱ هزار و ۹۰۰ واحد باقی مانده که یا دارای پیشرفت فیزیکی مناسبی هستند و تا پایان سال ۹۹ واگذار می‌شوند یا به دلیل مشکلات حقوقی از پیشرفت کمتر از ۳۰ درصد برخوردارند و بانک مسکن نمی‌تواند آنها را به مرحله فروش اقساطی برساند.

بخش زیادی از واحدهای نیمه تمام در استان تهران و البرز در سه شهر پردیس پرند و هشتگرد قرار دارد

در شهر پردیس از حدود ۸۵ هزار واحد تاکنون ۴۵ هزار تحویل شده و ۱۴ هزار واحد آماده واگذاری است و تا پایان آبان‌ماه نیز ۷۰۰۰ واحد دیگر آماده افتتاح خواهد شد.

 

*** تسریع در روند تحویل واحدها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی پیرامون امور مسکن‌مهر خطاب به دست‌اندرکاران مسکن مهر در سراسر کشور، اظهار داشت:

همانطور که پیش از این نیز اعلام کرده‌ایم، برای تحویل واحدها به متقاضیان نباید منتظر افتتاح رسمی بود و با توجه به گرفتاری مردم باید هرچه سریعتر واحدها را به متقاضیان و مالکان تحویل دهند.

 

اصغری مهرآبادی در پایان نوید افتتاح بیش از ۲۰ هزار واحد مسکن مهر را در آبان‌ماه سال ۹۹ داد و با بیان اینکه آماده‌سازی این تعداد واحد، بی‌نظیر است، ابراز امیدواری کرد و گفت:

افتتاح این واحدها با حضور مقامات ارشد کشوری در آبان ماه انجام شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول