کد خبر:215912
پ
زادبوم
رییس کل سازمان توسعه تجارت:

۹۵ درصد بازارهای جهانی از زعفران ایران تامین می‌شود

رییس کل سازمان توسعه تجارت، سهم ایران از تامین زعفران مورد نیاز بازارهای جهانی را ۹۵ درصد اعلام کرد.

رییس کل سازمان توسعه تجارت، سهم ایران از تامین زعفران مورد نیاز بازارهای جهانی را ۹۵ درصد اعلام کرد.

 

*** ارتقا جایگاه زعفران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمید زادبوم با بیان اینکه سازمان توسعه تجارت ایران با همکاری شورای ملی زعفران و دستگاه‌های ذیربط از سال ۱۳۸۷ مصوبات متعددی به دولت پیشنهاد داده و براساس مصوبات ابلاغی و امکانات و منابع بودجه در دسترس به ارزش‌آفرینی صادرات زعفران کمک کرده است، اظهار داشت:

با توجه به تامین ۹۵ درصدی‌زعفران در بازارهای جهانی توسط ایران می‌توان با یکصدایی بخش خصوصی در قالب شورای ملی زعفران ایران جایگاه زعفران کشور را در سطح جهانی ارتقا دهیم.

 

وی در ادامه افزود:

مدیریت قیمت داخلی و تاثیر فعال بر قیمت جهانی‌زعفران توسط ایران و فراهم شدن زمینه حضور و سفر خریداران خارجی‌زعفران کشور در بازارهای جهانی در فصل برداشت که فصل گردشگری مناطق زعفرانکاری ایران به عنوان بخشی از راه‌کارهای ارائه شده برای ارتقای جایگاه‌زعفران می‌باشد.

 

*** اهداف صادراتی در بازارهای جهانی

 

زادبوم به اهداف صادراتی کشورمان در این محصول کشاورزی اشاره و خاطر نشان کرد:

فعالان و صادرکنندگان زعفران همواره به تبادل نظر در خصوص برخی مسائل و ‌چالش‌ها و راهکارهای عملیاتی برای دستیابی به اهداف صادراتی در بازارهای جهانی پرداخته و تعامل سازنده دست‌اندرکاران این حوزه برای ارتقای جایگاه‌زعفران ایرانی در بازارهای جهانی را مهم می‌دانند.

همچنین فعالان و صادرکنندگان این محصول خواستار اعلام و اجرایی شدن بیانیه حمایت شورای ملی‌زعفران از منافع تولیدکنندگان زعفران در تمام شرایط شدند تا تولیدکنندگان و صادرکنندگان زعفران‌و تشکل‌های مربوطه با تعامل و همدلی به سمت افزایش ارزش افزوده زعفران‌گام بردارند.

 

*** میز ملی صادرات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، میز ملی صادرات با هدف اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری و دستورات ریاست جمهوری، با حضور نمایندگان استان‌های خراسان رضوی و جنوبی در مجلس شورای اسلامی، دستگاه‌های اجرایی، شورای ملی زعفران‌ایران و جمعی از صادرکنندگان و تولیدکنندگان نمونه‌زعفران در سازمان توسعه تجارت ایران در شهریور ۹۹ برگزار شد.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول