کد خبر:215961
پ
۲۰۲۰۰۹۱۷۱۹۱۴۵۲۵۲۷ (۱)
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران:

سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون یورویی برای راه‌اندازی واحدهای فرآوری کودهای فسفاته

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون یورویی برای راه‌اندازی واحدهای فرآوری کودهای فسفاته خبر داد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون یورویی برای راه‌اندازی واحدهای فرآوری کودهای فسفاته خبر داد.

 

*** راه‌اندازی واحدهای فرآوری کودهای فسفاته

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اردشیر سعدمحمدی در مراسم انعقاد تفاهمنامه بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی برای تولید و توزیع کود های فسفات با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

برای راه‌اندازی واحدهای فرآوری کودهای فسفاته در کشور، بالغ بر ۲۵۰ میلیون یورو سرمایه گذاری انجام می شود و زمینه اشتغال مستقیم برای بیش از ۵۰۰ نفر فرآهم خواهد شد.

شرکت ملی مس ایران در قالب این تفاهمنامه عملیات تبدیل اسید سولفوریک به اسید فسفریک و نهایتاً تولید کودهای فسفاتی را بر عهده می‌گیرد.

میزان سرمایه گذاری در دو بخش اول بالغ بر ۱۰۰ میلیون یورو برآورد شده و در مرحله نهایی تولید کودهای فسفاته حدود ۱۵۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری انجام خواهد شد.

 

سعدمحمدی در ادامه اضافه کرد:

مجموع سرمایه گذاری این طرح بالغ بر ۲۵۰ میلیون یورو بوده و مدت زمان راه اندازی واحد فرآوری اسید فسفریک ۲۴ ماه پیش بینی می شود که مراحل اولیه این طرح شکل گرفته است.

 

*** مخازن اسید

 

مدیر عامل شرکت مس در ادامه سخنان خود، بیان داشت:

در حال حاضر مخازن اسید در منطقه ویژه بندرعباس با ظرفیت ۱۲۰ هزار تن احداث شده و آماده افتتاح بوده و بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان در این بخش سرمایه‌گذاری انجام شده است.

همچنین سرمایه گذاری لازم در حوزه حمل و نقل اسید فسفریک به بندرعباس توسط ناوگان ریلی از طریق واگن‌های ایزوتانک عملیاتی شده است.

تامین خاک فسفات با تضمین شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در بندرعباس خواهد شد که حدوداً سالیانه یک تا یک میلیون و دویست هزار تن نیاز خاک فسفات وجود دارد و بیش از یک میلیون تن اسید سولفوریک نیاز است که شرکت ملی مس ایران آن را تامین میکند.

 

وی در ادامه اضافه کرد: با تضمین انجام شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای تامین خاک فسفات و برنامه ریزی فروش کودهای فسفات با نظر خود این وزارتخانه، سالیانه از ورود بیش از یک میلیون تن کودهای فسفاته به کشور جلوگیری می‌شود.

 

*** کاهش ارزبری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت ملی مس ایران در پایان تاکید کرد:

اجرای این طرح مانع خروج ارز از کشور می شود و تکمیل این دو واحد مجموعاً برای بیش از ۵۰۰ نفر اشتغالزایی مستقیم خواهد داشت و امیدواریم با این تفاهم‌نامه یک اتفاق بزرگ در کشور، در قالب برنامه خودکفایی و صادرات کودهای فسفاته رقم بزنیم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول