کد خبر:215779
پ
GetImage
بر اساس محاسبات بانک مرکزی:

رشد منفی ۰٫۶ درصدی تولید ناخالص داخلی بدون نفت در سه ماهه اول سال ۹۹

بر اساس محاسبات بانک مرکزی، رشد تولید ناخالص داخلی بدون نفت کشور در سه ماهه سال ۹۹ به منفی ۰٫۶ درصد رسید.

بر اساس محاسبات بانک مرکزی، رشد تولید ناخالص داخلی بدون نفت کشور در سه ماهه سال ۹۹ به منفی ۰٫۶ درصد رسید.

 

*** رشد تولید ناخالص داخلی بدون نفت 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس محاسبات مقدماتی و اولیه اداره حساب های اقتصادی این بانک، تولید ناخالص داخلی با نفت کشور به قیمت پایه و (به قیمت های ثابت سال ۱۳۹۰) در سه ماهه اول سال ۱۳۹۹ نیز به عدد ۱۴۵۹٫۶ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به رقم مشابه سال ۹۸ به میزان ۲٫۸ درصد کاهش یافته است.

علاقه‌مندان برای مطالعه متن کامل این گزارش می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی این بانک به نشانی www.cbi.ir  به بخش آمار‌ها و داده‌ها، حساب‌های ملی ایران، حساب‌های ملی فصلی مراجعه کنند.

 

*** بخش خصوصی، بخش دولتی و تعاون سه ضلع اقتصاد ملی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بخش تعاون یا همان اقتصاد مردم نهاد که در کنار بخش خصوصی و دولتی سه ضلع اقتصاد ملی را شکل می‌دهند، در کسب سهم از شاخص‌های اقتصادی ناموفق بوده است.

اهمیت بخش تعاون آنگونه است که ۱۵میلیون از جمعیت بیش از ۸۰ میلیون نفری در حال حاضر ۹۵ هزار تعاونی فعال در حوزه‌های مختلف مشغول کار هستند که قریب به ۱۵ میلیون نفر در این تعاونی‌ها فعالیت دارند.

مطابق گفته‌ی مسئولان تعاونی‌های کشور در تمامی عرصه‌های اقتصادی نظیر بخش کشاورزی، صنعت، خدمات، آموزش، دانش بنیان و بهداشت و درمان فعال هستند و توانسته‌اند یک میلیون و ۷۰۰ هزار فرصت شغلی مستقیم ایجاد کنند.

اما در حال حاضر چند شاخص سهم تعاون از اقتصاد ملی، فرصت‌های شغلی، وضعیت شرکت‌های تعاونی سهامی عام، سهم تعاون از بازار پولی و مالی، سهم تعاونی‌ها از واگذاری‌های دولتی و سهم تعاون از کل صادرات کشور مورد ارزیابی قرار گرفت.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول