کد خبر:215813
پ
سیدجواد احمدی
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت:

تمرکز ویژه بازرسان سازمان حمایت بر بازار کالاهای اساسی

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از تمرکز بازرسان سازمان حمایت و سازمان‌های صنعت استان‌ها بر بازار کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم خبر داد.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از تمرکز بازرسان سازمان حمایت و سازمان‌های صنعت استان‌ها بر بازار کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم خبر داد.

 

*** تمرکز ویژه بازرسان بر بازار مایحتاج ضروری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیدجواد احمدی براساس اولویت‌بندی انجام شده از سوی این سازمان در خصوص اولویت‌های بازرسی، اظهار  داشت:

بازرسان این سازمان و سازمان‌های صنعت استان‌ها، تمام ظرفیت خود را برای رصد وضعیت عرضه و قیمت اقلام کالایی مورد نیاز و ضروری مردم شامل شکر بسته‌بندی، مرغ و تخم مرغ، تایر سبک و سنگین، محصولات فولادی شامل تیرآهن، میلگرد و ورق و همچنین سیمان متمرکز نموده است.

این طرح نظارتی با همکاری و تعامل با دیگر دستگاه‌های اجرایی ذیربط و نیز بازرسان اتاق اصناف مشمول فرآیند تامین و توزیع کالاها است.

احمدی با تاکید بر اینکه بازرسان تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تخلف گرانفروشی و نیز احتکار به‌ کار گرفته و اجازه سوءاستفاده به افراد سودجو و فرصت طلب را نمی‌دهند، افزود:

به لحاظ شرایط اقتصادی حاکم بر بازار به منظور جلوگیری از کمبود و نوسان نامتعارف قیمت‌ها به ویژه در خصوص اقلام اساسی و پرمصرف، بازرسان سازمان‌های صنعت با انجام اقدامات نظارتی و بازرسی و انجام گشت‌های متعدد، مانع از هرگونه گرانفروشی و سوءاستفاده برخی از سودجویان خواهند شد.

*** ثبت گزارشات در اپلیکیشن قیمت کالا

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت در پایان پیرامون رعایت نکردن قیمت‌های مصوب به هر بهانه‌ای مصداق تخلف گرانفروشی موضوع ماده ۲ قانون تعزیرات حکومتی محسوب شده و مسئولیت آن متوجه واحد خاطی خواهد بود، تصریح کرد:

مردم می‌توانند تخلفات مشاهده شده را از طریق روش‌های مراجعه حضوری، مراجعه به اپلیکیشن قیمت کالا و خدمات و نیز سایت www.124.ir اعلام تا در سریع‌ترین زمان ممکن به گزارش آنها رسیدگی لازم صورت پذیرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول