کد خبر:215749
پ
اسعدی سامانی
دبیر انجمن‌ شرکت‌های هواپیمایی:

شرایط میلیاردی بانک‌ها برای تسهیلات کرونایی ایرلاین‌ها

دبیر انجمن‌ شرکت‌های هواپیمایی از اختصاص تسهیلات میلیاردی بانک‌ها به ایرلاین‌ها تحت عنوان تسهیلات کرونایی خبر داد.

دبیر انجمن‌ شرکت‌های هواپیمایی از اختصاص تسهیلات میلیاردی بانک‌ها به ایرلاین‌ها تحت عنوان تسهیلات کرونایی خبر داد.

 

*** تسهیلات کرونایی حوزه هوانوردی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مقصود اسعدی سامانی در خصوص تسهیلات ارائه شده به حوزه حمل و نقل برای جبران خسارت ضرر و زیان هنگفت در پی شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت:

در پی شیوع ویروس کرونا و ضرر و زیان هنگفت در حوزه حمل و نقل، ستاد ملی مقابله با کرونا تسهیلاتی را برای جبران این خسارت به این بخش و دیگر صنایع و مشاغل اختصاص داد و قرار شد تا تسهیلات کرونایی به بخش‌های مختلف حمل و نقل از رانندگان تا حمل و نقل ریلی و هوایی در تیر ماه ۹۹ پرداخت شود اما به نظر می‌رسد این وعده برای حوزه هوانوردی محقق نشده است.

 

وی در ادامه افزود:

با وجود گذشت ماه‌ها هنوز تسهیلات کرونایی به شرکت‌های هواپیمایی پرداخت نشده است و ایرلاین‌ها همچنان در گیر و دار بانک‌ها و شرایط عجیب و غریب‌شان هستند.

 

*** ضمانت سنگین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر انجمن‌ شرکت‌های هواپیمایی در پایان پیرامون ضمانت تسهیلات کرونایی برای دریافت وام توسط بانک‌ها، اظهار داشت:

بانک‌های عامل به شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرده‌اند که اگر قرار است هواپیماها ضمانت وام‌های آن‌ها باشد باید در محضر به صورت رسمی ثبت شود و هزینه ثبت هواپیماها به ازای هر فروند ۱.۵ میلیارد تومان است.

این در حالی است که هواپیماهای تخت مالکیت ایرلاین‌های داخلی در سازمان هواپیمایی کشوری ثبت می‌شوند و نقل و انتقال آن‌ها نیز در سازمان انجام می‍‌شود. بنابراین و با توجه به این قانون بانک‌ها بهتر است به جای تحمیل این هزینه‌های گزاف به ایرلاین‌ها از طریق سازمان هواپیمایی اقدام کنند.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول