کد خبر:215485
پ
پیچ
خبرگزاری صنایع گزارش می دهد:

انواع پیچ با طراحی عجیب و کاربردهای حرفه ای + عکس

انواع پیچ در مناطق مختلف جهان با ابعاد،طراحی و کاربردهای گوناگون تولید می‌شوند.پیچ‌ها با اسامی مختلف و برندهای مختلف در بازار کشورها وجود دارند.

انواع پیچ در مناطق مختلف جهان با ابعاد،طراحی و کاربردهای گوناگون تولید می‌شوند.پیچ‌ها با اسامی مختلف و برندهای مختلف در بازار کشورها وجود دارند.پیج ها  در ساخت انواع ماشین آلات و تجهیزات و دستگاه‌ها کاربرد مهمی درارند.

 

***پیچ موتورک

پیچ موتورک

 

این پیچ‌ها که تولید کمپانی Philips هستند، همان طور که از نام آنها پیدا است، دارای مزیت تورک بیشتر هستند. سطح تماس این پیچ‌ها نسبت به پیچ‌های معمولی بیشتر است و به همین دلیل نیروی بیشتری را به سطوح وارد می‌کند. استفاده‌ی عمومی این پیچ‌ها در تولید خودرو و صنایع هوایی است.

 

***پنتالوب

پنتالوب

 

پیچ‌های پنتالوب برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ توسط شرکت اپل استفاده شدند. این پیچ‌ها در لپتاپ‌های مک‌بوک پرو و بسته‌بندی باتری آنها استفاده شدند. پس از آن پنتالوب‌ها در اکثر محصولات مک و همه‌ی آیفون‌ها بعد از آیفون ۴ استفاده شدند. دلیل اولیه و اصلی برای استفاده از این پیچ‌ها با کله‌گی خاص این بود که افراد نتوانند به راحتی ابزار مناسب برای باز کردن آنها را تهیه کنند و تعمیر تجهیزات اپل تنها بوسیله‌ی مراکز همین شرکت انجام شود.

 

***پیچ‌های یک راهه

پیچ‌های یک راهه

 

این پیچ‌ها که در اشکال مختلف عرضه می‌شوند، در مکان‌هایی که سازندگان قصد دارند پیچ را تنها یک بار ببندند و اجازه باز شدن آن به هیچ وجه وجود نداشته باشد، استفاده می‌شوند. برخی مکان‌های عمومی از جاهایی هستند که در تحهیزات آنها از پیچ‌های یک راهه استفاده می‌شود.

 

***لاکس

 

لاکس

 

پیچ‌های لاکس طراحی کله‌گی خاصی دارند. بخش ابزار این پیچ‌ها از چهار مربع تشکیل شده که دوازده نقطه‌ی تماس ایجاد می‌کند. این نقاط تماس زیاد، تورک پیچ را افزایش داده و خوردگی آن را کاهش می‌دهد. این پیچ‌ها برای کاربردهایی که نیاز به تورک زیاد در صنعت دارند مفید هستند.

 

***فراسون

 

 

ظاهر این پیچ‌ها مانند انواع پیچ معمولی است. اما طراحی بخش پیچ گوشتی آنها به صورتی است که پیچ گوشتی به راحتی در آن جای می‌گیرد و تورک بیشتر به راحتی به آنها وارد می‌شود. انواع مختلف با ابعاد مختلف این پیچ‌ها، تنها با یک نوع پیچ گوشتی باز و بسته می‌شوند.

 

***پیچ ستاره‌ای

 

این پیچ‌ها در سال ۱۹۶۷ طراحی شدند و هدف از طراحی آنها، افزایش سطح تماس پیچ با ابزار بوده است. تورک منتقل شده توسط این پیچ‌ها بیشتر از پیچ‌های معمولی است و اغلب از این پیچ‌ها در صنایع خودرو و صنایع الکترونیکی استفاده می‌شود.

 

***تورکت

 

این پیچ‌ها نیز برای استفاده در صنایع حساس هوا فضا توسط شرکت فیلیپس طراحی شده‌اند. هدف از طراحی آنها، تولید پیچی با تورک زیاد بوده است. تمامی بخش‌های این پیچ‌ها از دیواره‌ها تا ابزارخور کله‌گی، به منظور انتقال حداکثر تورک طراحی شده‌اند.

 

***تی پی سی 

 

این پیچ‌ها که پیدا کردن ابزار مناسب برای آنها نسبتا دشوار است، طراحی مثلثی دارند و در تجهیزات مختلف از اسباب‌بازی‌های شهربازی‌ها تا آسانسورها استفاده می‌شوند.

 

***تری وینگ

 

این پیچ‌ها یکی از انواع پیچ هستند که در ساخت گجت‌ها و سایل الکترونیک کاربرد زیادی دارند. از محصولات اپل مانند مک‌بوک پرو تا آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس و محصولات شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، نوکیا، نینتندو و غیره از آنها استفاده می‌شود. در گذشته نیز این پیچ‌ها در صنایع هوایی کاربرد زیادی داشتند.

 

***کی رکس

 

 

طراحی این نوع از پیچ به گونه‌ای است که ابزار خاصی برای باز کردن هر سری از آنها تولید می‌شود. از این پیچ‌ها در مقاصد امنیتی مانند گاوصندوق بانک‌ها و صندوق امانات استفاده می‌شود.
انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول