کد خبر:215905
پ
صندوق کارآفرینی امید
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

افزایش ۴۵۰۰ میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید

در جلسه هیئت امنای صندوق کارفرینی امید، افزایش چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی سرمایه این صندوق به تصویب رسید.

در جلسه هیئت امنای صندوق کارآفرینی امید افزایش چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی سرمایه این صندوق به تصویب رسید.

 

*** افزایش سرمایه صندوق کارآفرینی امید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمود واعظی جلسه هیئت امنای صندوق کارفرینی امید که با حضور نهاد ریاست جمهوری ‌و وزیر ورزش و جوانان برگزار شد با اشاره به بازدید از طرح‌های صندوق در استان‌های مختلف و رضایت مردم و مسوولان از عملکرد آن، اظهار داشت:

صندوق کارآفرینی امید عملکرد بسیار رضایت ‌بخشی در تامین مالی خرد کسب‌ و کارها و به‌ ویژه مشاغل روستایی داشته که موجب شده این صندوق تبدیل به یک نهاد موثر در تامین مالی طرح‌های روستایی و ایجاد روستاهای بدون بیکار شود.

 

واعظی، در ادامه نوآوری در مدل‌های تامین مالی، رشد عملکرد صندوق و بالا بودن میزان وصول مطالبات صندوق نسبت به انتظار وصول که حاکی از پرداخت هدفمند تسهیلات و ایجاد اشتغال پایدار اشت را از نقاط مثبت این گزارش برشمرد.

 

*** عملکرد صندوق

 

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با ارائه گزارشی از عملکرد صندوق طی سال‌های ۹۳ تا ۹۸ از رشد ۱۰۷ درصدی کل تسهیلات و رشد ۶۲ درصدی در تعداد تسهیلات پرداختی خبر داد.

 

نوراله‌زاده‌ با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی از محل اعتبار تسهیلات اشتغال پایدار روستاییان و عشایر، تصریح کرد:

سال پیش ۱۱هزار و ۴۱۰ فقره تسهیلات اشتغال روستایی با اعتبار ۱۱ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریالی پرداخت شد.

در مجموع در سال‌های ۹۳ تا ۹۸ پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی نسبت به سنوات گذشته با رشد ۱۵۴‌ درصدی همراه بوده است.

 

*** شاخص میزان وصولی به انتظار وصول

 

وی پیرامون ۶ مدل بومی و اختصاصی تأمین مالی خرد کسب‌ و کارها اعم از مدل هر روستا- یک محصول، مدل صندوق خرد محلی، مدل پشتیبان، مدل روستای بدون بیکار، مدل مشارکتی و مدل برند پرداخت و گفت:

یکی از شاخص‌های سنجش توان نهادهای مالی در بازپرداخت تسهیلات، شاخص میزان وصولی به انتظار وصول است که این شاخص در سال ۹۸ بیش از ۱۰۰ درصد بوده و به معنای بالاتر بودن میزان وصول مطالبات از انتظار وصول است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در پایان با اشاره به اهم برنامه‌های سال ۹۹ صندوق، از ایجاد صندوق‌های خطرپذیر، راه‌اندازی باشگاه مشتریان و کانون‌های کارآفرینی و ایجاد شتاب‌دهنده‌های کسب ‌و کار خبر داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول