کد خبر:215208
پ
قاچاق
عملکرد مردادماه سازمان حمایت:

انجام بیش از ۳۷ هزار مورد بازرسی و تشکیل ۷۲۴ پرونده تخلف کالای قاچاق

گزارش مردادماه سازمان حمایت در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه با ثبت بیش از ۳۷ هزار مورد بازرسی و تشکیل ۷۲۴ پرونده تخلف تشریح شد.

گزارش مردادماه سازمان حمایت در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه با ثبت بیش از ۳۷ هزار مورد بازرسی و تشکیل ۷۲۴ پرونده تخلف تشریح شد.

 

*** کالای قاچاق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در مرداد ماه سال جاری، ۳۷ هزار و ۳۷۴ مورد بازرسی از مراکز خرد و کلان در سطح عرضه در حوزه کشف کالاهای‌قاچاق صورت گرفته که از این تعداد، ۷۲۴ مورد پرونده تخلف به ثبت رسیده است.

بر اساس این گزارش، ارزش ریالی پرونده های تخلف مرتبط با کالاهای قاچاق مکشوفه، بالغ بر ۴۳۰ میلیارد تومان بوده که به طور میانگین ارزش هر پرونده حدود ۶۰ میلیون تومان است.

در مردادماه سال ۹۹، استان تهران با ۶ هزار و ۱۵۵ مورد بازرسی، استان سیستان و بلوچستان با ۱۴۳ مورد تشکیل پرونده و استان خراسان رضوی با بیش از ۱۸٫۶ میلیارد تومان ارزش کالاهای‌قاچاق مکشوفه، بالاترین عملکرد را در بین استان‌ها داشته اند.

 

*** ارزش ریالی کالاهای مکشوفه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بیش‌ترین ارزش ریالی کالاهای‌قاچاق مکشوفه نیز به ترتیب مرتبط با لوازم رایانه با حدود ۱۲۸ میلیارد تومان، سوخت‌ها و روغن های معدنی بالغ بر ۹۳ میلیارد تومان، کالای قاچاق موضوع تبصره ۴ الحاقی ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ۹۱ میلیارد تومان و خوراک‌های آماده برای حیوانات با حدود ۳۸ میلیارد تومان است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول