کد خبر:216437
پ
دریل مگنت
خبرگزاری صنایع گزارش می دهد:

معرفی انواع دریل از نظر کاربرد و نحوه استفاده + عکس

دریل‌ را با توجه به قدرت آن و نیز با استفاده از مَتّه مناسب،می توان برای سوراخ کردن چوب، فلز و بتن به کار برد.

دریل‌ را با توجه به قدرت آن و نیز با استفاده از مَتّه مناسب،می توان برای سوراخ کردن چوب،فلز و بتن به کار برد.

دریل یکی از مهمترین ابزارهای خانگی و کارگاهی است.

انواع دریل‌های امروزی با ویژگی های بسیاری از جمله تنظیمات سرعت،گشتاور و غیره … مجهز شده اند.

برخی از آن بدون سیم هستند و با باتری کار می کنند.

برخی دیگر دارای سیم و حتی مناسب برای سوراخ کاری سطوح سختی همچون بتن هستند.

 

***دریل پیچ گوشتی شارژی

 

دریل پیچ

اگر به دنبال دریل همه‌کاره‌ای هستید که بتوانید تمام کارهای کوچک خانه را با آن انجام دهید از دریل پیچ گوشتی شارژی استفاده کنید. 

 

***دریل پیچ گوشتی شارژی ضربه‌ای

 

دریل پیچ

پشت مته،دو صفحه فلزی شیاردار وجود دارند که مخالف یکدیگر ضربه زده و به‌صورت چکشی مته را به سمت جلو می‌کوبند.این مکانیزم قدرت دریل و مته را افزایش داده و باعث می‌شود سوراخکاری در سطوح سخت مانند بتن ممکن شود.

 

***دریل بتن کن

 

دریل بتن کن

 

این نوع دریل‌ها دارای عملکرد چکشی هستند که هنگام چرخیدن به مته ضربه وارد می‌کنند و کمک می‌کنند مته راحت‌تر در متریال‌هایی که تراکم بیشتری دارند حرکت کند.به‌علاوه می‎‌توانیدبرای سوراخکاری در سطوح ضعیف،حالت چکشی دریل را غیرفعال کنید.

 

***دریل ضربه ای

 

دریل

دریل ضربه‌ای قدرت بالایی دارد و با سلسله ضربات سریع کار می‌کند و برای دریل کاری روی دیوار و مصالح ساختمانی طراحی شده است.تفاوت بین دریل ضربه‌ای و دریل بتن کن این است که در دریل ضربه ای نمی‌توانید چرخش دریل را خاموش کرده و به‌تنهایی از قابلیت چکشی استفاده کنید. در نتیجه این دریل قابلیت تخریب ندارد.

 

***دریل برقی

 

دریل

دریل برقی برای مصارف طولانی مدت مناسب است.باسیم بودن دریل این امکان را به مصرف‌کننده می‌دهد تا بدون نیاز به تعویض باتری کار را به اتمام رسانده و زمانی را برای انتظار برای شارژ شدن باتری از دست ندهد.

 

***دریل چکشی 

 

دریل

 

دریل چکشی با این تفاوت که حرکت اولیه یعنی همان چرخش مته را در کنار ضربه چکشی به صورت توام ارائه می دهد. به عبارتی یک دریل چکشی از حرکت های سریع و کوتاه استفاده می کند تا از این طریق سطوحی سخت مانند بتن،سنگ و بلوک‌های ضخیم فلزی را سوراخ کند.دریل های چکشی نیز در انواع مختلف شارژی و برقی (سیم دار) در بازار موجود هستند. آنها همچنین دارای یک پایه یا دسته جانبی اضافی هستند که در حین سوراخ کاری پشتیبانی بیشتری را جهت حفظ تعادل در اختیار فرد قرار می دهد.

 

***دریل مگنت

 

دریل

 

دریل مگنتی برای برش فولاد مورد استفاده قرار می گیرد از دریل مگنت، هنگامی که نیاز به دقت و سرعت در دریل کردن مواد سخت به مانند فولاد است به کار گرفته می شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول