کد خبر:215383
پ
علیرضا-تابش
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

ساخت یک میلیون و ٢٣٢ هزار واحد مسکونی در دولت

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از ساخت و تکمیل یک میلیون و ٢٣٢ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن در شهرهای کوچک و روستاها در دولت خبر داد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از ساخت و تکمیل یک میلیون و ٢٣٢ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن در شهرهای کوچک و روستاها در دولت خبر داد.

 

*** ساخت واحد مسکونی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا تابش در مراسم که با حضور نماینده جدید ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با حضور وزیر راه برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: 

از سال ٩١ تاکنون یک میلیون و ٢٣٢ هزار واحد مسکونی در بخش مسکن مهر مسکن محرومان و مسکن روستایی توسط بنیاد احداث و تکمیل شده است.

سال جاری ۲۵۰ هزار واحد نیمه تمام را تا پایان سال ۹۹ تکمیل و تحویل می‌دهیم و ٣١٠ هزار واحد روستایی را در برنامه ساخت داریم که به زودی آغاز می‌شود.

بعد از وقوع سیل‌های اخیر حدود ۵۰۶ هزار واحد در مناطق آسیب دیده تعمیر شده است و ٢٣ هزار واحد نیمه تمام که از سیل و زلزله دچار اسیب شده بود تکمیل شده است.

پنج استان در سیل‌های اخیر از سال ۹۸ دچار اسیب جدی شده بود که منجر به بازسازی ۶۰ هزار واحد، تعمیر ٩٠ هزار واحد و هزینه ٨٠٠ میلیاردی برای ساخت فنی روستاها شده است.

 

وی با اشاره به مسکن روستایی، تصریح کرد:

۶۰ درصد خانه‌های روستایی اکنون نوسازی و تکمیل شده است.

طرح مسکن محرومان در ١٢ استان در حال اجرا است و تاکنون ۲۵ هزار واحد را تحویل دادیم و ۵۰ هزار واحد نیز تا پایان دولت در دست اجرا و تکمیل است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پایان پیرامون سهم مسکن مهر که از سوی بنیاد تکمیل شده است، افزود:

۳۵۰ هزار واحد مسکن مهر سهم ما بود که ١١٧ هزار واحد ان در سه سال اخیر تکمیل و باقی تا سال ۱۴۰۰ تکمیل و تحویل داده می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول