کد خبر:215202
پ
حدادی
سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها:

اتمام بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در کمیسیون شوراها

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از اتمام بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری در این کمیسیون خبر داد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از اتمام بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری در این کمیسیون خبر داد.

 

*** نشست کمیسیون شوراها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی حدادی با اشاره به نشست ۲۵ شهریور کمیسیون شوراها، اظهار داشت:

در این نشست بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری به اتمام رسید و از هفته آینده بررسی اصلاحات قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا در دستور کار کمیسیون قرار می‌گیرد.

 

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس ادامه داد:

با اتمام بررسی اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، این طرح برای بررسی و تصویب نهایی در صحن به هیئت رییسه مجلس ارسال شد و بر اساس نوبت‌دهی در دستور کار صحن علنی قرار خواهد گرفت.

همچنین در نشست امروز کمیسیون، بازنگری کلی بر روی موارد اصلاحی صورت گرفت و برخی اصلاحات و ویرایش‌ها برای رفع نگرانی‌هایی که به کمیسیون منعکس شده بود، اعمال شد.

 

*** جزییات اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری

 

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به جزییات اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت:

تغییراتی در مصداق رجال سیاسی اعمال شد اما سن کاندیدای ریاست جمهوری حداقل ۴۵ و حداکثر ۷۵  و شرط مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد تغییر پیدا نکرد و جزییات بیشتر این تغییرات پس از ویرایش نهایی رسانه‌ای خواهد شد.

 

*** تاریخ ابلاغ قانون

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، رییس کمیسیون‌شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی پیش‌تر پیرامون تاریخ ابلاغ اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری به دولت، ابراز امیدواری کرده اصلاح این قانون تا آخر آذر ماه ۹۹ به پایان برسد.

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول