کد خبر:215540
پ
ثبت نام خودرو
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

تصویب شرط واریز وجه در زمان ثبت ‌نام خودرو

شرط واریز وجه در زمان ثبت نام خودرو دوباره در کمیته خودرو مصوب شد که بر این اساس ۱۰ درصد قیمت خودرو باید در زمان ثبت نام به یک حساب واسط واریز شود.

شرط واریز وجه در زمان ثبت نام خودرو دوباره در کمیته خودرو مصوب شد که بر این اساس ۱۰ درصد قیمت خودرو باید در زمان ثبت نام به یک حساب واسط واریز شود.

 

*** بازگشت شرط پیش پرداخت در زمان ثبت نام خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در حالی که شرط پیش پرداخت در خرید خودرو از شرکت‌های خودروساز اوایل سال ۹۹ توسط حسین مدرس خیابانی، سرپرست وقت وزارت صنعت ملغی شده بود، کمیته خودرو مجددا این شرط را مصوب کرد و بر این اساس قرار است در طرح‌های آتی فروش فوق‌العاده ۱۰ درصد از قیمت خودروها به عنوان پیش پرداخت از سوی متقاضیان و در زمان ثبت نام در وجه حساب واسطی که توسط شرکت‌های خودروساز اعلام می‌شود، پرداخت شود.

همچنین در کمیته خودرو با توجه به ضرورت تأمین ارز از روش‌های مختلف برای تولید حداکثری خودرو به منظور افزایش عرضه و ایفای تعهدات، اجرایی سازی تبصره ۲ ماده (یک) بسته سیاستی نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات برای صنعت خودروسازی مورد موافقت نمایندگان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

در این کمیته با هدف افزایش عرضه خودرو مقرر شد با توجه به برنامه تولید شرکت‌های ایران‌ خودرو و سایپا تا پایان سال به ترتیب ۱۱۰ هزار دستگاه و ۴۲ هزار دستگاه (در مجموع ۱۵۲ هزار دستگاه) به طور متوسط ماهیانه به ترتیب ۱۸ هزار و ۷ هزار دستگاه (در مجموع ۲۵ هزار دستگاه) تا تحویل ظرف ۳ ماه فروش فوق‌العاده انجام دهند.

تعهدات این شرکت‌ها با در نظر گرفتن مصوبه ۶۰ درصد تولید به تعهدات معوق و ۴۰ درصد تولید به انواع فروش، مورد تصویب قرار گرفت.

 

*** افزایش مهلت پرداخت وجه به ۵ روز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برای واقعی‌سازی تقاضا مقرر شد در طرح‌های آتی فروش فوق‌العاده ۱۰ درصد از قیمت خودروها به عنوان پیش پرداخت از سوی متقاضیان و در زمان ثبت نام در وجه حساب واسطی که توسط شرکت‌های خودروساز اعلام می‌شود، پرداخت شود.

مهلت واریز وجه پس از اعلام نتایج قرعه‌کشی نیز در این کمیته از ۷۲ ساعت فعلی به ۱۲۰ ساعت معادل ۵ روز افزایش یافت.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول