کد خبر:215301
پ
محسن-صالحی_نیا
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی:

تکمیل و راه‌اندازی ۱۸۰۰ طرح صنعتی در شهرک‌های صنعتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور از تکمیل و راه‌اندازی ۱۸۰۰ طرح صنعتی تا پایان سال ۹۹ در شهرک‌های صنعتی خبر داد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور از تکمیل و راه‌اندازی ۱۸۰۰ طرح صنعتی تا پایان سال ۹۹ در شهرک‌های صنعتی خبر داد.

 

*** راه‌اندازی طرح صنعتی در شهرک‌های صنعتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن صالحی‌نیا در جلسه کارگروه مشترک تسهیل و رفع موانع تولید، استان سمنان با بیان اینکه در کشور حدود ۱۵۰۰ واحد راکد هدف‌گذاری شده است که از این تعداد ۶۷۰ واحد راه‌اندازی مجدد شد، اظهار داشت:

با تلاش‌های انجام شده تقویت تولید و حمایت از بخش صنعت به صورت جدی در دستور کار قرار دارد و در ۵ ماه نخست سال ۹۹ در بیشتر تولیدات صنعتی کشور با افزایش تولید و رشد مواجه بودیم.

سال پیش ۳۱۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در قالب‌های مختلف به بخش صنعت و معدن اختصاص پیدا کرده که ۳۰ درصد منابع تسهیلاتی کشور است و باید این میزان به ۴۰ درص ارتقاء پیدا کند.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی درباره تعداد واحد‌های راکد هدف‌گذاری شده برای احیاء در کشور، افزود:

۱۳ مورد در استان سمنان احیاء شده است که هنوز تا سقف میزان هدف‌گذاری شده برای سال جاری، ۱۷ مورد باقی مانده است.

حضور بسیار خوب مسئولان استان در جلسه اکنون بسیار مطلوب بود که گویای این است که در سال جهش تولید، همگان برای تحقق شعار سال در تلاش هستند.

 

*** افزایش تولیدات صنعتی

 

وی با بیان اینکه استان سمنان یک قابلیت خوبی در مقایسه نسبی از منظر استقرار واحدها و به بهره‌برداری رسیده با سایر استان‌های کشور دارد، تصریح کرد: 

نرخ واحد‌های راکد استان سمنان، ۱۶ درصد است که این میزان در کشور ۲۱ درصد بوده که پایین بودن این نرخ در استان نشان از میزان پتانسیل و ظرفیت استان سمنان دارد و این ظرفینت در استان وجود دارد تا میزان راه اندازی واحدهای راکد در استان سمنان تا ۴۵ واحد در سال افزایش پیدا کند.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور با اشاره بر افزایش سهم ‌استان از منابع و تسهیلات اعتباری به دلیل رتبه‌های مطلوب در شاخص‌های صنعتی و تولیدی استان در کشور، اظهار کرد:

هدف‌گذاری شده است تا پایان سال جاری، ۱۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در کشور به بهره‌برداری برسد که اعم این واحد ها از طرح‌هایی است که بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و نیاز است تا این واحدها در استان نیز احصا شود.

 

*** ممنوعیت واردات  

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور در بخش دیگری با بیان اینکه در کشور برای تامین‌ پارچه چادر مشکی نیاز جدی وجود دارد، تصریح کرد:

با تعیین میزان نقدینگی و وصول درخواست از سوی متقاضی، تامین تسهیلات و تضمین بازگشت سرمایه، شرکت تولیدی الگانت سمنان می‌تواند در بحث تامین‌ پارچه چادر مشکی اقدام کند.

 

وی در پایان پیرامون اینکه در حال حاضر ۲۶۰۰ قلم کالا به دلیل وجود ظرفیت‌های تولید در داخل، دارای ممنوعیت واردات است، گفت:

در صورت ورود شرکت الگانت در کنار سایر شرکت های فعال در این حوزه و تامین سقف نیاز کشور در این بخش، می‌توان نسبت به تغییر و اصلاح تعرفه در خصوص ورادات پارچه چادر مشکی ورود کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول