کد خبر:215413
پ
زادبوم
رییس کل سازمان توسعه تجارت:

ایفای ۱۰۰ درصدی تعهدات ارزی ۲ هزار صادرکننده

رییس کل سازمان توسعه تجارت از ایفای ۱۰۰ درصدی تعهدات ارزی ۲۰۰۰ صادرکننده خبر داد.

رییس کل سازمان توسعه تجارت از ایفای ۱۰۰ درصدی تعهدات ارزی ۲۰۰۰ صادرکننده خبر داد.

 

*** رفع مشکل سامانه کارت بازرگانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمید زادبوم در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران به دفاع از انتقال فرایند کارت بازرگانی به سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی کارت بازرگانی برای صدور و تمدید کارت بازرگانی پرداخت.

 

وی با بیان اینکه این اتفاق بر اساس تکالیف قانونی و به دنبال توافق صورت گرفته در سال ۹۸ میان اتاق ایران و وزارت صمت، صورت گرفته است، افزود:

این مساله باید از بهمن‌ماه سال گذشته توسط قائم مقام وقت وزارت صمت ابلاغ شده و باید اجرایی می‌شد که بلاتکلیف مانده بود و در نهایت طی توافق تیرماه سال جاری، مقرر شد از ابتدای مردادماه سال جاری رویه صدور و از ١۵ مرداد ماه تمدید کارت بازرگانی به سامانه جامع تجارت منتقل شود.

 

معاون وزیر با اشاره به اینکه سامانه جدید بدون ایراد و اشکال نیست، بیان کرد:

باید اتاق بازرگانی و وزارت صمت با سعه صدر نسبت به رفع مشکلات مشارکت کنند و همه باید از سیستمی شدن امور تجار که هم کم هزینه تر است و هم سرعت بیشتری در انجام امور دارد و هم دقت بیشتری نسبت به رویه های دستی و غیر سیستمی دارد استقبال و حمایت کنند.

 

*** ایفای ۱۰۰درصدی تعهدات ارزی ۲۰۰۰ صادرکننده

 

 به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس کل سازمان توسعه تجارت در پایان به آخرین آمار از میزان عدم بازگشت ارزهای صادراتی اشاره کرد و افزود:

از فروردین ٩٧ تا پایان ٩٨، بدون بخش فرآورده‌های نفتی، گاز و بنزین، ۲۱ هزار و ۱۸۴ رکورد صادرکننده ، صادرات انجام داده اند و حدود ۱۷ میلیارد دلار تعهد ایفا نشده دارند که از سوی بانک مرکزی اعلام شده که از این میزان، در حدود ۱۰ هزار رکورد فاقد کارت بازرگانی بوده که مربوط به دیگر بخش‌ها مانند پیله‌وری و مرزنشینی و … می‌شود و برآورد می‌شود ۲۵ درصد از کل تعهدات ارزی ایفا نشده به این بخش مربوط باشد. همچنین ۲۲۰۰ صادرکننده نیز صد در صد تعهدات ارزی خود را ایفا کرده اند که جای تقدیر دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول