کد خبر:215417
پ
افزایش توان پنج نیروگاه کشور با سرمایه گذاری
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

افزایش توان پنج نیروگاه کشور با سرمایه‌گذاری ۵۶ میلیارد تومانی

همزمان با بیستمین هفته از پویش هر هفته_الف_ب_ایران طرح‌های ارتقای توان عملی و رفع محدودیت‌ تولید در پنج نیروگاه کشور با اعتباری بالغ بر ۵۶ میلیارد تومان توسط وزیر نیرو به‌ صورت ویدئو کنفرانسی به بهره‌برداری می‌رسد.

همزمان با بیستمین هفته از پویش هر هفته_الف_ب_ایران، طرح‌های ارتقای توان عملی و رفع محدودیت‌ تولید در پنج نیروگاه کشور با اعتباری بالغ بر ۵۶ میلیارد تومان توسط وزیر نیرو به‌ صورت ویدئو کنفرانسی به بهره‌برداری می‌رسد.

 

*** افزایش تولید نیروگاه حرارتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اجرای این طرح‌ها در نیروگاه‌های رامین اهواز، اسلام‌آباد اصفهان، زاگرس، شازند و قدس سمنان موجب افزایش ۱۱۸ مگاواتی توان تولید نیروگاه‌ حرارتی کشور شده است.

افزایش توان عملی و رفع محدودیت تولید در نیروگاه‌های حرارتی کشور یکی از مهمترین برنامه‌هایی است که در دولت با جدیت پیگیری و اجرایی شده است.

 

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی کشور سوم تیرماه سال ۹۹ با تاکید بر اینکه امکان ارتقای بهره‌وری ۱۷۸ توربین گازی در سطح کشور وجود دارد، اظهار داشت:‌

۲۱ مگاوات به ظرفیت هر یک از واحدهای گازی کشور افزوده می‌شود و نیز امکان ارتقای ۱۷۸ توربین گازی در بخش تولید وجود دارد.

در حال حاضر مالکیت ۸۰ درصد این واحدها در اختیار بخش خصوصی و ۲۰ درصد آن در اختیار بخش‌های دولتی است.

 

*** افزایش توان تولیدی

 

محسن طرز طلب با اشاره به اینکه هم اکنون این امکان وجود دارد که در راستای سیاست چند سال اخیر دولت برای کاهش مصرف سوخت بتوان با صرف هزینه بسیار اندکی توان تولیدی برق کشور را افزایش داد، گفت:

مساله بهینه‌سازی مصرف سوخت در طی یک دهه گذشته مورد توجه جدی وزارت نیرو بوده است، تلاش می‌شود با هماهنگی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و وزارت نفت بتوان با استفاده از ظرفیت تبصره ۱۲، منابع صرف شده برای سرمایه‌گذاری در این طرح بازپرداخت شود.

سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و دولتی این اطمینان را داشته باشند که در صورت اجرای طرح‌های ارتقای توان تولید نیروگاهی، همه سرمایه‌گذاری انجام شده را بازپرداخت خواهیم کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با تاکید بر اینکه در سال جهش تولید ۹ واحد بخار به ظرفیت یک هزار و ۴۵۴ مگاوات وارد مدار خواهد شد، گفت:

براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته راندمان نیروگاه‌های حرارتی سال ۹۹ برای نخستین بار به ۳۹ درصد افزایش خواهد یافت.

بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، وزیر نیرو همزمان با این مراسم از تولیدکنندگان برتر صنعت برق در سال جهش تولید قدردانی خواهد کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول