کد خبر:215140
پ
عبداللهی
رییس اتاق تعاون ایران:

تشکیل ۹۴ تعاونی دانش‌بنیان/ اشتغالزایی برای بیش از ۱٫۷ میلیون نفر

رییس اتاق تعاون ایران از اشتغالزایی برای بیش از ۱٫۷ میلیون نفر توسط بنگاه‌های تعاونی و تشکیل ۹۴ تعاونی دانش‌بنیان در کشور خبر داد.

رییس اتاق تعاون ایران از اشتغالزایی برای بیش از ۱٫۷ میلیون نفر توسط بنگاه‌های تعاونی و تشکیل ۹۴ تعاونی دانش‌بنیان در کشور خبر داد.

 

*** ثبت اتحادیه تعاونی دانش‌بنیان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بهمن عبدالهی در خصوص ثبت اتحادیه سراسری تعاونی دانش بنیان، اظهار داشت:

اتحادیه سراسری تعاونی‌های دانش بنیان به زودی ثبت می‌شود و در سال ۹۹ توسعه فعالیت‌های نوآورانه و دانش بنیان در اولویت اتاق تعاون است.

 

وی از شناسایی ۹۴ هزار و ۱۴۶ تعاونی فعال خبر داد و افزود:

هر تعاونی به طور میانگین برای ۱۷.۸ نفر شغل ایجاد کرده و بیشترین گرایش‌ها در حوزه خدمات و کشاورزی با سهم ۵۲ درصد است.

 

*** توسعه نقش تعاون

 

رییس اتاق تعاون ایران در پایان بر توسعه نقش تعاون در توسعه صادرات غیرنفتی در دوران تحریم تاکید کرد و اظهار داشت:

دولت باید این ظرفیت را فعال و تقویت کند و می‌توان از روش‌هایی مانند: پیمان‌های پولی دو جانبه یا استفاده از ارز‌های رمز پایه استفاده کرد.

 

*** حمایت از بخش تعاون

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش‌تر اعلام کرد که طی تفاهمی که از قبل با صندوق نوآوری و شکوفایی در بحث راه‌اندازی مرکز نوآوری تعاون داشته‌ایم، مقرر شد تعاونی‌ دانش بنیان نیز حمایت و معرفی شوند و در زنجیره تأمین شرکت‌های شستا از ظرفیت بخش تعاون به ویژه تعاونی‌های دانش بنیان استفاده و در مرکز نوآوری بخش تعاون حتی‌الامکان مشارکت لازم را داشته باشند.

هدف دیگر آن بود که زمینه‌های همکاری در سرمایه‌گذاری‌های ایجادی یا توسعه‌ای در بخش تعاون را به مجموعه شستا اعلام کنیم تا پس از نهایی شدن، این زمینه‌ها مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی که طرح‌های تعاونی‌ها اقتصادی باشد، در بحث سرمایه‌گذاری ایجادی و توسعه‌ای مشارکت مستقیم داشته باشند.

 

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول