کد خبر:215155
پ
خادم
رییس پلیس راه تهران بزرگ:

پایان عملیات بهسازی منطقه حادثه‌خیز کمربندی دوم تهران

رییس پلیس راه تهران بزرگ از پایان عملیات ۴۰ روزه بهسازی منطقه حادثه‌خیز کمربندی دوم تهران خبر داد.

رییس پلیس راه تهران بزرگ از پایان عملیات ۴۰ روزه بهسازی منطقه حادثه‌خیز کمربندی دوم تهران خبر داد.

 

*** رفع معایب کمربندی دوم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نوراله خادم با بیان اینکه با همکاری راهداری استان تهران رفع معایب منطقه حادثه‌خیز کمربندی دوم در اولویت قرار گرفته است، اظهار داشت:

پس از تلاش ۴۰ روزه اکنون شاهد بهسازی ۱۳ کیلومتر منطقه حادثه‌خیر کمربندی دوم تهران و جداسازی محور رفت و برگشت با نیوجرسی و نصب علائم راهنمایی و رانندگی و هشداری هستیم.

پیش‌بینی می‌شود با ایمن‌سازی این محور شاهد کاهش حوادث رانندگی در این محدوده باشیم.

 

*** کاهش خسارت جانی و مالی

 

 خادم در خصوص ایمن بودن محور و معبرهای تردد وسیله نقلیه، اظهار داشت:

یکی از فاکتورها و مؤلفه‌های مهم در پیشگیری از وقایع حوادث رانندگی و یا حتی کاهش ورود خسارت‌های مالی و جانی در حادثه‌های رانندگی ایمن بودن محور و معبرهای تردد وسایل نقلیه است.

 

وی با تاکید بر اینکه، ایمن بودن معبر می‌تواند حتی از بروز خسارت‌های مالی و جانی فراوان در حوادث رانندگی جلوگیری کند، بیان کرد:

در علت‌یابی تصادف‌های رخ داده در محور کمربندی دوم تهران به دست آمد که ۱۳ کیلومتر از این کمربندی حادثه‌خیز بوده و تعداد حوادث رانندگی که در این محدوده اتفاق می‌افتد نسبت به سایر مناطق از درصد بالایی برخوردار است.

 

خادم در ادامه عنوان کرد:

در این راستا موضوع به کارشناسی و کمیسیون‌های مربوط ارجاع شد و در نهایت به دست آمد که کهنگی آسفالت محور به متراژ ۱۳ کیلومتر و وجود عیب ایجادی ناشی از فرسودگی آب و هوا و عملیات پیمانکاری یکی از فاکتورهای علت وقوع حوادث رانندگی می‌باشد.

 

*** فاکتورهای دیگر بروز تصادفات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس پلیس راه تهران بزرگ به فاکتورهای مهم دیگری که در بروز حوادث رانندگی در این کمربندی موثر بوده اشاره و اظهار داشت:

علاوه بر کهنگی و فرسودگی آسفالت محور کمربندی دوم فاکتورهای دیگری نیز در بروز حوادث رانندگی مؤثر بوده که می‌توان به عدم جداسازی محورهای رفت و برگشت کمربندی و نبود علائم راهنمایی و رانندگی اشاره کرد.

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول