کد خبر:215007
پ
زاهدی
عضو کمیسیون آموزش مجلس:

استاندارد پروتکل‌ها در کنکور قابل قیاس با وضعیت مدارس نیست

عضو کمیسیون آموزش مجلس معتقد است، استاندارد پروتکل‌ها در کنکور قابل قیاس با وضعیت مدارس نیست.

عضو کمیسیون آموزش مجلس معتقد است، استاندارد پروتکل‌ها در کنکور قابل قیاس با وضعیت مدارس نیست.

 

*** بازگشایی مدارس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدمهدی زاهدی با اشاره به نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات در ۲۴ شهریور ۹۹ با موضوع بازگشایی مدارس و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار داشت:

متأسفانه استاندارد رعایت پروتکل‌ها در مدارس به هیچ عنوان با استانداردهایی که برای برگزاری کنکور در نظر گرفته شد، قابل قیاس نیست.

 

وی در ادامه افزود:

در حالیکه دانش‌آموزان کمتر نسبت به داوطلبان در رعایت پروتکل‌ها همکاری دارند، اما شاهد هستیم استاندارد پروتکل‌های وزارت بهداشت برای مدارس از فاصله ۱٫۸ متر در زمان کنکور به یک متر کاهش یافته است.

همچنین تراکم دانش آموزان در کلاس‌های درس بالاتر از میزانی است که وزارت بهداشت تعیین کرده و این مسئله نیز بسیار خطرناک است.

 

*** نبود بودجه برای ضدعفونی

 

زاهدی به نبود بودجه برای ضدعفونی مدارس کشور اشاره و خاطر نشان کرد:

موضوع بعدی این است که بسیاری از خانواده‌ها فاقد امکانات بهداشتی از جمله ماسک و مواد ضد عفونی هستند و وزارت آموزش و پرورش باید با کمک وزارت بهداشت نسبت به تأمین امکانات بهداشتی  از جمله ماسک و مواد ضد عفونی اقدام کند.

 

وی در ادامه افزود:

یکی از اقدامات لازم برای رعایت پروتکل‌ها در مدارس، ضد عفونی روزانه مدارس است که این اقدام نیز در بسیاری از مدارس کشور به دلیل نبود مواد ضدعفونی صورت نمی‌گیرد، مدرسه‌ای که حتی هنوز سرانه آموزش و پرورش را دریافت نکرده چطور می‌تواند نسبت به تهیه مواد ضدعفونی اقدام کند.

 

**** بازگشایی پیش از موعد مقرر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در پایان به بازگشایی پیش از موعد مدارس کشور اشاره و اظهار داشت:

جمع‌بندی اعضای کمیسیون آموزش از بازگشایی پیش از موعدمدارس این بود که اقدام وزارت آموزش و پرورش در بازگشایی مدارس، کاری شتاب‌زده و بدون برنامه بوده است.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول