کد خبر:215105
پ
دامنه نوسان بورس
مدیر مالی فرابورس:

اختصاص ۵۰ میلیارد تومان منابع بازارگردانی برای نماد فرابورس

مدیر مالی فرابورس ایران از اختصاص ۵۰ میلیارد تومان منابع بازارگردانی برای نماد فرابورس خبر داد.

مدیر مالی فرابورس ایران از اختصاص ۵۰ میلیارد تومان منابع بازارگردانی برای نماد فرابورس خبر داد.

 

*** عملیات بازارگردانی در سهام فرابورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نرگس احمدی انجام عملیات بازارگردانی در سهام مختلف را اقدامی ضروری از سوی ناشران بورسی و فرابورس به منظور ایجاد تعادل و عمق بخشیدن به بازار عنوان کرد و اظهار داشت:

فرابورس ایران با توجه به مصوبات سازمان بورس و اوراق بهادار و شورای عالی بورس با هدف تعادل‌ بخشی به بازار، ارتقای نقد شوندگی، تحدید دامنه نوسان و تنظیم عرضه و تقاضای بازار، تصمیم گرفته است منابع بازارگردانی نمادفرابورس را تا سقف ۵۰ میلیارد تومان افزایش دهد.

 

وی در ادامه افزود:

عملیات بازارگردانی باید با سرمایه و توان تخصصی و تحلیل‌گری کافی از سوی بازارگردان صورت گیرد تا موجب کاهش محدودیت‌های موجود در معاملات سهام از جمله تشکیل صف‌های خرید و فروش طولانی شود.

 

*** تعادل در بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرمالی فرابورس‌ایران در پایان پیرامون دستیابی به تعادل در بازار از طریق عملیات بازارگردانی، اظهار داشت:

فرابورس ایران به عنوان ناشری که سهام آن در بازار معامله می‌شود، دستیابی به تعادل در بازار را از طریق عملیات بازارگردانی مهم دانسته است و هم‌اکنون با افزایش منابع بازارگردانی در تلاش است تا نقدشوندگی نماد معاملاتی فرابورس‌بیش از پیش حفظ شود.

گفتنی است، مدیرعامل فرابورس‌ایران پیش‌تر از انجام عرضه اولیه شرکت ستاره خلیج فارس در بازار فرابورس‌خبر داد که به دلیل مسائلی در بدهی ارزی این شرکت فرایند آن با توقف در بازار فرابورس مواجه شد.

 

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول