کد خبر:214997
پ
غضنفرآبادی
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس:

مجلس به دنبال راهکار قانونی برای نظارت بر تعرفه وکلا

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس از پیگیری نمایندگان برای رسیدن به راهکار قانونی در جهت اصلاح روند نظارت بر حق‌الوکاله و  تعرفه وکلا خبر داد.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس از پیگیری نمایندگان برای رسیدن به راهکار قانونی در جهت اصلاح روند نظارت بر حق‌الوکاله و  تعرفه وکلا خبر داد.

 

*** مشکلات شفاف نبودن تعرفه وکلا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، موسی غضنفرآبادی در خصوص مشکلات ناشی از شفافیت نبودن تعرفه وکلا که باعث شده است این قشر هزینه گزافی را به عنوان حق‌الوکاله اعلام کنند و  نیز افراد نتوانند از ظرفیت آن‌ها استفاده کنند، اظهار داشت:

برخی وکلا تبرعی برای انجام وکالت ورود پیدا می‌کنند و برخی مبلغی را تحت عنوان حق‌الزحمه به صورت توافقی در وکالت‌نامه درج می‌کنند، در صورتی که پشت پرده این‌گونه نیست و ما مواردی را مشاهده کرده‌ایم که گویای این مطلب بوده است.

 

وی در ادامه افزود:

باید در جهت حفظ حقوق مردم به دنبال ارائه راهکاری در حوزه نظارت بر نحوه دریافت حق‌الوکاله وکلا و نظام‌مند کردن این بخش باشیم.

 

*** استفاده از ظرفیت وکلا و دریافت مبلغ اضافه

 

نماینده مردم بم در مجلس یازدهم شورای اسلامی، خاطر نشان کرد:

آنچه مسلم است زمانی مردم از ظرفیت وکلا استفاده می‌کنند که نگران وضعیت خود و نتیجه پرونده‌ قضایی که تشکیل داده‌اند هستند و استرس دارند، به دلیل همین دغدغه‌ای که دارند به وکیل مراجعه می‌کنند.

 

وی در ادامه افزود:

برخی وکلا با سوءاستفاده از نگرانی مراجعانشان، کار ناشایسته و ناصوابی انجام می‌دهند و بیش از تعرفه قانونی که برای نوع وکالتی که برعهده گرفته‌اند، تعیین شده است از مردم مبالغی را دریافت می‌کنند و وکیلی هم که چنین اقدامی را انجام می‌دهد و برخلاف عدالت عمل می‌کند قطعا نمی‌تواند متقاضی صدور و اجرای حکم عادلانه برای موکل خود باشد.

 

*** طرح بیان در مجلس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس در پایان با بیان اینکه روند نظارت بر دریافت حق‌الوکاله و تعرفه وکلا باید در مجلس مورد بازنگری قرار گیرد، اظهار داشت:

هم‌اکنون باید برای نظارت بر نحوه دریافت حق‌الوکاله وکلا بر اساس تعرفه تعیین شده، راهکار قانونی تعریف شود و افراد و گروه‌های صاحب نظر در این حوزه پیشنهادی ارائه دهند تا بر اساس آن در مجلس این رویه اصلاح شود.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول